27 November 2020 Friday
Sanki Titanic'in batışı Giresunspor'un batışı gibi gösterilmeye başlandı

Bazı TV kanalları ve yazılı medya Giresunspor’un bu durumunu konuşmaya ve yazmaya başladı. Gasp, cinayet, kavga, yangın, intihar, hırsızlık gibi ne kadar çirkin huzuru bozan haberler varsa hatta bir kaç kez verilmelerine rağmen hâlâ izleniyorsa bakıyoruz bazı yazılı medya facebook, ınstagram’da Giresunspor için yazılanlara bakınca yeter artık bıktım kardeşim demek geliyor içimden.

Bir buçuk aylık süre dışında göklere çıkarılan takımımız ve yönetim için söylenmeyen kalmadı. Takım için ‘zaten şişirilmiş bir takımdı. Bu süreç dışında buraya tesadüflerle gelmeye başladı’ bile dendi. Sanki Titanic’in batışı Giresunspor’un batışı gibi gösterilmeye başlandı.

Her tarafta atmalar, tutmalar çekiştirmeler aldı başını gitti. Neler oluyor kardeşim? Ben şahsım adına Giresunspor ve yönetimi adına yapılan tüm bu olumsuzlukların aşağılayıcı bir tablo olmasını isteyenlere hep süreç devam ediyor, neyi paylaşamıyoruz dedim.

Hata yapıldı mı, evet. Bu hata takımın daha iyi bir konuma gelmesi için yapılmış olmasına rağmen tutmadı. Çok şeylere şahit oldum. Bir takım ilk yarı ligi birinci bitiriyor. Lakin ikinci yarı küme düşüyor. Yani bu ligler çok şeylere gebe. Tabiki Giresunspor’un nerden nereye gelişi hiç hoş olmadı. Tabiki bu söylemlerin tek nedeni ise bu süre içinde alınan yenilgiler olmuştu.

Futbolda her türlü sonucu beklemeliyiz. Bu takımın maçına dahi gelmeyen, passolig almayan, bırakın ufak bir tebessümü bile esirgeyenler çıkıp ahkâm kesiyorsa neye yazıp çiziyorsunuz. Bırakın bu takımın gerçek taraftarları isyan etsin. Onlar ‘neden’ desin eyvallah size ne oluyor.

Sorun yaşatmak değil, tek yürek olmak gerek. Birkaç kişinin atıp tutması ile koskoca bu camiaya yapılanlar saygısızlık. Bundan sonra fazla mesai yapmak lazım. Biz bazen birilerinin yazıları ve söylemlerini dikkate almaya kalktığımızda onları üzmemek için kırk parça oluyoruz.

Kısaca yönetim yönetecek.  Dahası bu işi bilecek. Kimler bu kulübü sabote etmeye başladı bilecek! Kapı açıldı mı,  açılması da bilinecek. Ancak düzgün çalana o kapı açılacak.

Zaten Giresunspor yıllardır zamana göre yarışıyor. Başkan ve yönetim son durumlar hariç ayarı iyi tutturmuşlardı. Lakin bazıları bu saatin ayarını geri almak için uğraşıyor galiba. Bence boşuna. Esen kalın.


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esen

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha