02 December 2020 Wednesday
2020 yılının tüm kulüplere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum

Futbol ülkemizde ve dünyada en çok izlenen spor türüdür. Takımını destekleyen bir spor dalıdır. Futbolda harcanan paralarla sizin diğer takımlara karşı kazanacağınızı garanti altına almıyor.

Aldığınız çok iyi futbolcu uyum sorunu yaşamış olup kendini kadronun dışında bulabiliyor. Bütün maçı yarı sahada geçirmeye rağmen topun hep sizde olması da önemli olmuyor.

Önemli olan o topu rakip kaleye göndermek oluyor. Tüm bu futbolun içinde sahada onu yönetenlerin alın terlerini çalmaları da göz önüne alındığında futbola olan güvenin azalması da söz konusu oluyor.

Ben artık memleketimde futbol konuşmak istiyorum. Futbolun güzelliklerini tartışmak istiyorum. Haksızlıklar değil, haklı demenin zamanı gelmiş olmasını istiyorum. Gelinen noktada her şey ortada iken birilerinin bu sürece dur demesini istiyorum.

Türk futbolunda marka değerini düşürenlerden hesap sorulmasını istiyorum. Eğer futbol konuşmak istiyorsak şiddet, şaibe ve hakem hatalarının son bulmasını istiyorum. Biz kısaca istiyoruz ki milyarlarca paranın döndüğü bu arenada güzel şeyler konuşulsun.

Takımlar kırılmasın, incinmesin. Hak eden kazansın. Lig güle oynaya yeni bir sezona başlasın. 2020 yılının tüm kulüplere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Kenan çelik 22.02.2020 21:56

    Ben futbolcu olmak istiyorum 13 yaşındaydım ergani ni de yaşıyorum kemartaş mahallesi ışte numaram 05377039564

Yorum yaz

Captcha