07 March 2021 Sunday
Futbolda da bazı sıkıntılarımız var. Çoğu kişi bir passolig almıyor. Bedava girmek için can atıyor. Yazık değil mi

Görsel basındaki bir programda Giresunspor’a övgüler yağdırdılar.  Bazıları ise Giresunspor’u ağzına bile almıyor. Nedenini de anlayamadım.

Yok, Ankaragücü iyi gidiyor ve şampiyonluğun iddialı takımlarından, Gaziantep takımı iyi gidiyor, Ümraniye takımı bu ligde söz sahibi diyor.

Giresunspor’a sadece programı sunan kişi söyleyince cevap veriyor. Neymiş takımın aldığı futbolcu ve yaptığı harcamalarla bu ligde başarılı olmak zorunluluğunu konuşuyorlar.

Kendi takımları aldığı futbolculara bir baksa bizim harcadıklarımız onların yanında çerez gibi kalır. Kısaca bazıları hâlâ Giresunspor’un farklılığından haberi yok.

Bir de Trabzon’daki bir TV kanalında kendince bir şeyler yaptığını zanneden sunucu programında bir kızımıza ‘hangi takımı tutuyorsunuz ?’diye soruyor ve ‘Giresunsporluyum’ yanıtı aldığında  ‘öyle bir takım mı var?’ söylemleri ile Türkiye’den haberi olmadığını, sadece işi palavra bir programa bağlayarak kendince bir şeyler mırıldanıyor.

Ona Giresunspor’un kim olduğu nu göstermek lazım.  Karadeniz’in güzide bir şehri olduğunu öğretmeli ki O’na o mikrofonu veren kurumada bir dikkat çekmek gereğini ortaya koymalıyız.

Kimse; ‘Giresunspor diye bir takım var mı’ diyen o cahil kişiye mikrofon verip kendini kepaze etmemelidir. Zaten çoğu programların hep bir kaç kuruş alayım veya reklam alsınlar da bizden bir şey istemesinler düşüncesiyle yapıldığına şahit oluyoruz. Zaten bu kanalların da hayatı uzun sürmüyor.

Bu şehir bizim. Koruması da bize ait.  Giresun’un bazı yerlerinde inşaat atıkları kırılmış, oturma yerlerinin parça parça olduğunu görüyorum. Şimdi onu oraya dökmek veya o oturma yerlerindeki tahtaları yerinden söküp yerlere atmak neyin nesi kardeşim?

Bunları yapanlara ne desek az.  Bu şehre dışarıdan gelenler bunları görünce ne der? Ne istiyorsunuz kardeşim?  İnsanlar oturmak için yer ararken sen bunları kırıp döküyorsun.  Allah’tan korkun yok mu senin. Bundan sonra bu işleri de takip edeceğim.

Futbolda da bazı sıkıntılarımız var. Çoğu kişi bir passolig almıyor. Bedava girmek için can atıyor. Yazık değil mi?

Hiç olmazsa bir şeyler yapmıyorsan küçük bir katkıda sen yap. Ver paranı gir maçına ve takımı destekle. Hepsi bu. Başka söze hacet kalmadı. Esen kalın.


çay-tvGiresunsporspor28çotanakyalçın-esenerzurumspor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha