14 May 2021 Friday
Hey Celil, hey İlker Yasin bunu da bil ki ona göre eleştir

Hey arkadaş. Senin aldığın 4 oyuncu parasıyla Giresunspor takım kurmuş. Sezon başında tahtası kapalı. Eski yönetim kongre kararı almış. Maçlara kısa bir süre var. İki kişi Giresunspor’a başkan olma adına sahaya çıkmış. Delegelerin oylarının çoğunluğunu alarak Hakan Karaahmet Başkan olmuş.

Şimdi neler yapılacak bu tahta nasıl açılacak derken Sayın Nurettin Canikli yine Giresunspor’a gereken desteği vererek tahtanın açılmasını sağlamış. Önce teknik adam işi çözülüyor ve ardından teknik ekibin kontrolünde transferler yapılıyor.

Geçen dönemden iki futbolcusu kalan Giresunspor 15 in üzerinde yerli ve yabancı transferi yaparak lige başlamak istiyor. Başkan Giresun genç futbolcularına da sahip çıkarak kadroya genç çocuklarımızın da katılmasını sağlıyor.

Diğer taraftan Giresun’un yetiştirdiği antrenörleri de takımın teknik kadrosuna katarak onlardan da yararlanma adına hamleler atıyor. Bir de sıkıntı karşımıza çıkıp  eski yönetimin ibra ettiği borç bir anda UEFA’dan ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen futbolcu ve diğer alacaklarla birlikte  borç 50 milyonun üzerine çıkıyor. Sıkıntılı süreç başlıyor. Tüm bu olumsuz tabloya rağmen yönetim ve başkan teknik ekiple el ele vererek takımı lige hazırlıyor.

Şimdi bunları görsel medya bilmediği için oynanan  oyun eleştirilince bize de söz ve yazı yazma hakkı doğuyor. Giresunspor’un bütçesi ile birçok takımı karşılaştırın inanın bu takımın kuruluşundaki maliyeti aktarırsak hepiniz gereken cevabı alırsınız.

İlker  Yasin;  bu takım 15 maçtır yenilmiyor.11 maçtır galip geliyor. Sadece 11 haftada 1 gol yemiş.Nasıl bu takıma laf söyleyebiliyorsun.Hadi bakalım başka takımlara laf at da görelim. Sen bu takımın bu zor koşul ve maddi sıkıntısında aldığı bu başarıyı küçümseyemezsin.

Sen unutulmuşsun ve gündeme oturmak istiyorsan başka takımlarla ilgilen. Ha birde Celil Efendi önce sen Samsunspor’un bütçesine bak. Ondan sonra Giresunspor’u eleştir. Geçmişe dönmek istemiyorum.Bu takım çok zor koşularda mücadelesini veriyor.Kötü futbol olabilir.Bir kaç maçtır istenilen oyun ortaya koyulmamış olabilir. Lakin ünlü bir futbol adamının dediği gibi, galibiyetin en iyi silahı savunma yapmaktır. İyi savunma yapıp puan almaktır.

Giresun sporda iyi mücadele ve iyi organize olarak puanlar alıyor. Şöyle bir baksın görsel medya bu takım milyarlar dökülerek yapılmadı. Mütevazi bir kadro ile buralara kadar  birlik ve beraberlik sinyallerini vererek geldiler.

Görsel medyada yere göğe sığdıramadığınız takımlara bakın birde bu ligin beyi konumundaki Giresunspor’a. Bu takım çalışanları, yönetimi, Başkanı ve taraftarı ile bir bütün olarak buralara kadar geldi.

İster sever, ister sevmezsiniz bu lige ağırlığını koyan Süper Lige çıkma adına mücadele eden Giresunspor’u herkesin alkışlaması gerek. Bu ligde kazanmak da kaybetmek de var. Önemli olan bu kadar başarılı bir şekilde mücadele eden Giresunspor’a saygı duymak gerek.

Avrupa’da beş ligde ve altındaki liglerde bu başarıyı yapan başka takım yok. Hey Celil, hey İlker Yasin bunu da bil ki ona göre eleştir. Esen kalın.

 

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha