02 December 2020 Wednesday
Nerede meslek ahlakı? Şu anda çalıştığım meslekte de bunlar oluyor. Gidenin arkasından konuşmak yakıştı mı? Yok, öyle yağma sana bu teknik adam hakkında konuşmayı yasaklıyorum. Hele hele birde şu kepazeliğe bakın

Şimdi geriye doğru bir hamle yapalım. Ne idi tüm başarısızlığın sorunu dedik ve yazıya başladık. Ben çözümü Gazi Caddesi’nde ya da sokak aralarında aramak istemiyorum.

Bu oyuncu taraftar didişmesi teknik kadroya yapılan söylemler hiç yakışmamıştı. Hoş görümüze ne oldu.

Biz hem kurtların doymasını, hem de koyunların sağ kalmasını istiyoruz. Bu mümkün mü? Tabi ki karar sizin. Adını ne koyarsanız koyun yeter ki içerden ihanet olmasın. Giresunspor’u tartışabiliriz. Sorumluları sorgulayabiliriz de ama bir farkla, bize yakışan şekliyle.

Davranışları bırakın, düşünceler çirkin olmasın artık ne yazıyorsak bile geride kalsın. Suçlu aranmasın yapılan hatalardan ders alınsın yeter. Çünkü benim memleketimde futbolu konuşmak zordur. Koşulları ortaya getirmenin de bedeli ağırdır. Hüküm çoğunluktan gelirse tehlikelidir.

Hep söylüyorum ve yazıyorum. Giresunspor’u biri bırakıyor, diğeri geliyor. Başarısız birkaç maçın ardından denize düşen yılana sarılır misali teknik adam aranıyor. Belki düzeliriz imasıyla tamam bu olsun deniyor. Adam ‘ben gelirsem ekibimle gelirim’ diyor. Buraya kadar doğru yaptığını düşünelim. Sonra bir idmana çıkıyor; ‘Giresunspor iyi takım ama çalıştırılmamış’  diyor.

Yuh be sana daha takım devre arası kampından yeni çıkmış. Allah senin layığını versin. Bu nasıl bir cümle. Kim için söylüyor bir önceki teknik adam için. Bir meslektaşının arkasından konuşmak yakışıyor mu?

Nerede meslek ahlakı? Şu anda çalıştığım meslekte de bunlar oluyor. Gidenin arkasından konuşmak yakıştı mı? Yok, öyle yağma sana bu teknik adam hakkında konuşmayı yasaklıyorum. Hele hele birde şu kepazeliğe bakın.

Giresun’da maç oynanacak ama maç İstanbul’dan anlatılıyor. Neyi görüp de yorumlayacaksın ama Süper Ligde iki spiker ve yorumcularla oraya verdiğin değerle bu lige verdiğin değeri karşılaştırdığımda sevgili kurum biz hâlâ neyin hesabını yapıyoruz diyorum. Esen kalın.


yalçın-esenyılmaz-vuralGiresunsporspor28Çotanaklarmetin-diyadin

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha