03 December 2020 Thursday
Her şeyi didik didik ediyor, neden bu duruma düştüğümüzü araştırıyoruz. Geldiğimiz bu konumu sorguluyoruz. İşin içinden ancak iyi niyet daha iyi bir başarı ve yapılan tüm çabaların hep başarıyı yakalama adına olduğu için pas geçiyoruz

Önümüzde artık bir süreç var. Ne olacağını sizin gibi ben de bilmiyorum. Yaşananlara bakıp hafızaları yoklayalım. Olumsuzlukları bir tarafa bırakıp, güçlü olmanın yanında bir de ders çıkarmak. Hepsi bu.

Geleceğin bizlere ne getireceğini kimse bilemez. Geçmişe ve geleceğe kuşkulu bakmak gibi yanlışlarımızda var. Sadece onlar mı önümüzdekiler onlar ne olacak. Kimseden korkmuyoruz, kimseyi kollamıyoruz. Sadece güzelliklerin hatırına mı yapıyorsunuz derseniz işte püf noktası da burası.

Her şeyi didik didik ediyor, neden bu duruma düştüğümüzü araştırıyoruz. Geldiğimiz bu konumu sorguluyoruz. İşin içinden ancak iyi niyet daha iyi bir başarı ve yapılan tüm çabaların hep başarıyı yakalama adına olduğu için pas geçiyoruz.

Ben şahsen kötüden yana asla olmadım. Unutmadan söyleyeyim. Kimsenin de önünde eğilmedim. Belki biraz kabalık olacak ama yapım bu. Lakin bu kurum için mücadele eden yöneticilere başkana da saygısızlık yapmadım.

Hata yapılabilir. Bunu yaşadık. Bu kulübün içinde 25 senemi verdim. Acısıyla, tatlısıyla çokta anılarım oldu. Kah üzüldük, kah sevindik. Tabiki bazen istediklerimiz de olmuyor ama kimseye vurun abalıya demedik.

Kısaca dost kazanmak, camianın içinde insan kazanmak için uğraştık. Hiç ummadığımız kişilerle dost arkadaş olduk. Amacımız hep bir şeyler içindi. O da Giresunspor’u daha yukarılara taşımak.

Bunu sadece ben değil, kulüp çalışanları gelmiş geçmiş futbolcular, taraftarlar, yöneticiler ve başkanlarda istedi. Lakin hiç biri bu dönem kadar  bu işin ciddiyetinde değildi ama yapılan tüm olumlu düşünce ve istekler ne yazık ki bir anda sihirli bir el değmiş gibi heba oldu ama önemli olan bu gidişatın arkasında neler yaşandı ne mücadeleler edildi ona bakalım.

Bir sezonun anatomisi gelecek haftaya taşındı. Neler yaşandı neler yaşatıldı hep beraber yaşayacağız. Bugün sadece kalan maçlarımızı yüzümüzün akıyla kapatmak kaldı.

Bu spor adına verilen bir dava. Davada sorgulamadan yargılanmak, yargılarken de acımasız olmak da vardı. Sağduyu ile bunlarda kısada olsa atlatıldı diye düşünüyorum. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha