13 August 2020 Thursday
Veda zamanı yaklaşıyor

Veda zamanı yaklaşıyor

Giresunspor, büyük başarılara imza attığı Atatürk Stadı'ndaki son maçlarına çıkıyor. Normal sezonun iki iç saha maçı kaldı. Gün geldi sevinç çığlıkları attığımız, gün geldi büyük üzüntüler yaşadığımız mabedimiz kısa bir süre sonra Millet Bahçesi olarak hizmet verecek.

Giresunspor, bazen güldüğü, bazen üzüldüğü Atatürk Stadı’na vedaya hazırlanıyor. 1967 yılında kurulan Yeşil-beyazlı ekibimiz, maçlarını oynadığı Atatürk Stadı’nda büyük başarılara imza atarken, gün geldi üzüntülerin de en büyüğünü yaşadı. Yeni yapılan Çotanak Spor Kompleksi, 2020-2021 sezonundan hizmet vermeye devam edecek. Giresunspor; Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve Altay maçlarından sonra Play-off bileti alamazsa Atatürk Stadı’na veda etmiş olacak. İlk altıya kalırsa ise yarı final maçının birini bu statta oynayacak ve bu da Atatürk Stadı’ndaki son resmi maç olacak.

ŞAMPİYONLUK GELİRSE…

Çotanak taraftarlar, pandemi nedeniyle takımlarının Atatürk Stadı’nda çıktığı son karşılaşmaları tribünden izleyemiyor. Onların vedası Mart ayında oldu.  Giresunspor, 34 haftalık normal periyodu ilk altı içerisinde tamamlayıp, sonrasında ise Süper Lig bileti alan üçüncü takım olarak şampiyonluk kutlamalarını Atatürk Stadı’nda yapması bekleniyor. Yeni yapılan Çotanak Spor Kompleksi ise 2020-2021’e her yönüyle hazır olacak. Stadyumda 84'ü protokol, bin 413'ü VIP ve loca, 75'i engelli, 76'sı basın, 20 bin 380'i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor. Mevcut stada ise daha önce açıklandığı gibi Millet Bahçesi yapılması bekleniyor.


Giresunsporgiresun-atatürk-stadıÇotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha