17 Aralık 2018 Pazartesi
Takım çıkartmak branşımız oldu

Takım çıkartmak branşımız oldu

Yılmaz Hoca: "Bu takımın bu ligden bu kadro ile çıkması mümkün"

Giresunspor’un son senelerde lige çıkmak adına mücadele eden bir takım olduğunu ve ciddi bir kadrolarının olduğunu kaydeden teknik adam Yılmaz Vural, “Elimizdeki bu kadro ile 31 puanla yedinci sıradayız. Taraftarın ve yönetimin bir şampiyonluk isteği var. İş tabi bizlere yani sahadakilere kalıyor. Şuan ki görüntü itibariyle Play-off’un da dışında bir ekibiz. Takımı yeniden toparlamak adına geldik” diye konuştu.

İlk maçlarını kaybettiklerini hafta sonu ise sahalarında Denizlispor ile oynayacaklarını aktaran Vural, “Önümüzdeki dört-beş maç bayağı sıkışık geçecek. Çok zorlu bir dönem. 13 maçımız var. Bu takım 13 maçtaki 39 puanı alma hedefiyle oynayacaktır. Her kayıp bizi hedefimizden uzaklaştırır. Bu 39 puanı alacak güç var. Futbol bu kadar iddialı konuşulacak bir branş değil, çünkü bu oyunda iyiler mutlaka kazanmıyor. Biz iyi oynadık, ‘bir şanssızlık var’ sözüne ben katılmıyorum. Ortada fol yok, yumurta yokken iki gol yiyorsunuz daha dikkatli olmalısınız” ifadelerini kullandı.

SIKINTIMIZ OLMAZ

“Bizim branşımız oldu, kısa vadede bir olumsuzluğu olumlu hale çevirmek. Bir sıkıntımızın olacağını zannetmiyoruz” diyen Vural, şöyle devam etti:  “Biz geçmişten şikayet edip de şu vardı, bu yoktu demeyeceğiz. Eksik ve fazlasını bilerek buraya geldik. Bunları toparlayabiliriz diye düşündük.  Bu takımın bu ligden bu kadro ile çıkması mümkün.  Birkaç dokunuş gerekiyor. Belki sizlerin bile düşünmeyeceği değişiklikler yapabiliriz. Farklı pozisyonlarda oynatabiliriz. Gelen kardeşlerimizin çoğu hazır gelememişler. Kimi antrenman eksiği varken gelmiş, kimi sakatlıktan çıkarak gelmiş. Onların biraz zamana ihtiyacı olacak. Kendileriyle görüşüp, onlara ekstra antrenmanlar yaptıracağız.  Maç yoğunluğunu sıkıntı etmiyoruz. Onların üstesinden gelecek tecrübeye bilgiye sahibiz. Kısa sürede takım nasıl dinlenir, nasıl antrenman yapılır çok iyi biliyoruz. Bizim artık kaybetme lüksümüz yok. Biz altı tane maç kaybetmişiz. İlginçtir ki en çok evimizde kaybetmişiz.  Bu takım bunu başaracak güçte. Zaten insanlar başaramadığımız için hazmedemiyor.  Başkan ile aramızda müthiş bir diyalog var, inşallah bozulmaz. Sürekli burada. Hayatını buraya adamış.  Maddi ve manevi inanılmaz birbirine bağlı bir yönetim ekibi var.” Denizlispor maçında taraftarları tribünde görmek istediğini dile getiren Yılmaz Vural, “En fazla beş bin kişi maça geliyormuş. Bu sayı artmalı. Enişteniz geldi, bakalım nasıl hoş geldin diyecekler. Bu iş taraftarla yapılıyor. Burada olmamın en büyük etkeni de onlardır” ifadesinde bulundu.


yılmaz-vuralGiresunsporspor28ÇotanaklarAdana-DemirsporGöztepe

Diğer haberler

Reis 4-5 hafta yok

Reis 4-5 hafta yok

Abiola tercihi şaşırttı

Abiola tercihi şaşırttı

Penaltıyı es geçti

Penaltıyı es geçti

4 maçta 12 gol yedi

4 maçta 12 gol yedi

11 aynıydı

11 aynıydı

Yorumlar

  • MKD 14.02.2018 12:23

    Sayın Vural Çok gerçekçi konuşmussunuz .40 yaşında bir kaleci ,topu devamlı yumruklamaya çalışan ikinci kaleci,30 yaşın üzerinde 10 futbolcu ,hiç izlenmeden masa başında kasetten seçilen Henrique ,Ahmad gibi menejer kazığı futbolcularla şampiyon olmak mucize.Metin hoca zamanında bu oyuncularla bu kadar puan alınması büyük başarı 5 hafta sonra takımın başında devam edermisiniz bilemiyorum.Sizden ricam bu gerçekleri halka anlatın ,anlatın ki bu halk boşuna hayale kapılmasın.

Yorum yaz

Captcha