25 Eylül 2018 Salı
Erkan Sözeri Efendi'nin takımı öyle çok üst düzey bir takım değil. Evet galip geldiler ancak bu sadece Giresunspor'un kötü gününde olmasından kaynaklanıyor. Zaten son 20 dakikalık bölümde Giresunspor biraz kıpırdayınca Erkan Sözeri Hocanın! oyuncularına yatın talimatını verdiğinin sesi net bir şekilde ekranlardan duyuluyordu.

Giresunspor deplasmanda oynadığı Ümraniyespor karşılaşmasını 1-0 kaybetti ve 2017 yılındaki ilk yenilgisini elde etti.

Maçın oynandığı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda üç sezon sonra TFF 1. Lig maçları oynanıyor. O statta Başakşehir kulübü şampiyonluk ipini göğüsledi, Giresunspor taraftarı kadar seyircisi bir araya getiremedi.

         Bu sezon da orada oynanan maçları ekrandan takip ediyoruz. O yere göğe sığdırılamayan Eskişehirspor taraftarı bile Giresunspor kadar seyirci toplayamadı. Beş bin civarında taraftarın desteğini arkasına alan Giresunspor’dan seri galibiyetlerine bir yenisini daha eklemesini bekliyorduk.

         Temsilcimiz oyuna istediği gibi başlayamadı ve bu doksan dakika boyunca sürdü. Özellikle ilk devrede oldukça etkisizdik. İkinci yarının başında Yücel Hoca tam değişiklik yapmaya hazırlanırken kalemizde golü gördük. Bana göre golü yediğimiz o duran topta adam paylaşımını çok daha iyi yapmalıydık.

         Bu sezon başarılı maçlar çıkartan savunmamız Ümraniyespor maçında çok hata yaptı. Orta alanda özellikle Dodo eski günlerini aratırken, açıklarda görev yapan Abwo ile Volkan Okumak da formsuz günündeydi. Önde görev yapan Özgür Can’a ise istediği toplar gelmedi.

Doksan dakika boyunca akıllarda kalan iki tane pozisyonumuz var. Biri Dilaver Güçlü ile girdiğimiz pozisyon diğeri ise önce Jones, sonrasında ise Özgür Yılmaz’ın vuruşunda kalecinin geçit vermediği pozisyon.

         Erkan Sözeri Efendi’nin takımı öyle çok üst düzey bir takım değil. Evet galip geldiler ancak bu sadece Giresunspor’un kötü gününde olmasından kaynaklanıyor. Zaten son 20 dakikalık bölümde Giresunspor biraz kıpırdayınca Erkan Sözeri Hocanın! oyuncularına yatın talimatını verdiğinin sesi net bir şekilde ekranlardan duyuluyordu.

Hazır konuyu Erkan Efendi’den açmışken maç sonrasında yaptığı açıklamalara da değinmek istiyorum. Neymiş Giresunspor’un, Giresun’un gönlünde yeri varmış. Yemezler Erkan Sözeri. Sen değil miydin, iki sene boyunca sana iş veren başkana  bir eyvallah demeden giden. Oradaki açıklamalarını tribüne oynama olarak değerlendiriyorum.

Giresunspor kötü oynadı ve kaybetti. Bunlar futbolda var.  Giresunspor takımı kendine yakışan oyunu sergilediğinde bu ligde yenemeyeceği takım olmadığını gösterdi. Ümraniyespor yenilgisini iş kazasıdır diyelim ve o müsabakayı tamamen unutarak, moralimizi bozmadan Eskişehirspor maçına odaklanalım.

Haydi Giresunspor, yeniden başlayalım galibiyet serisine. Eskişehirspor’u yenerek bizleri mutlu edeceğinizden en ufak bir şüphemiz yok. Başarılar diliyorum.

 


Giresunsporerkan-sözeriÜmraniyesportahsin-dervişoğlusolomon-abwodavid-abwoonur-demirBerkanIsaacdilaver

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha