25 Eylül 2018 Salı
Çotanaklar sahasında oynadığı maçta Eskişehirspor2u elinden kaçırdı ama mücadelesiyle alkış aldı

         Giresunspor sahasında oynadığı Eskişehirspor müsabakasında rakibinden daha çok üç puanı istemesine rağmen iki puan yitirdi.

Yeşil-beyazlı takımımız futbolun parayla değil, yürekle oynandığını Eskişehirspor müsabakasında bir kez daha gösterdi.

 Süper Ligde gol kralı olmuş Semih Şentürk’ün sonradan bile olsa oyuna giremediği, Süper Lig deneyimli çok sayıda oyuncuya sahip Eskişehirspor’u elimizden kaçırdık.

Özgür Can’ın yokluğunda öndeki tercih Isaac’tan yana yapılmıştı ancak sahada sürpriz bir isim vardı Jones.   Yücel Hoca’nın Volkan Okumak’ı neden yedek soyundurduğuna anlam veremedim. Eğer Ümraniyespor maçındaki performansı baz aldıysa o gün sadece Volkan değil, hemen hemen tüm oyuncular beklentilerin uzağında kalmıştı. 

Jones tercihini beğenmediğim Yücel Hoca maç esnasında ise kazanmak adına her şeyi yaptı.  Devrenin sonunda Jones’i kenarı aldı, Volkan’ı görevlendirdi.  69’da ise Abwo ile Dilaver değişikliğini gerçekleştirdi.  Giresunspor uzatma dakikalarıyla birlikte toplam 10 dakika çift santrafor oynadı. Recep biraz daha geri çekildi, Dilaver de Isaac’ın yanına. Rızvan ise sol öne alındı. Bu hamleleri yapmaya her teknik adam cesaret edemez ama korkaklar da asla büyük iş başaramazlar. O da korkmadı, rakipte şu ve ya bu var demedi ve  üç puanı son ana kadar istediğini gösterdi.

Pozisyon zenginliğinin olmadığı bir maçtan bir puan alarak ayrıldık.  İki puan kaybettiğimiz için üzüldük. Eskiden böyle takımlara karşı bir puan aldığımızda bayram ederdik. Giresunspor’un başkanına ve yöneticilerine takımımızı uçurumun kenarından alıp, bugünleri gösterdiği için teşekkür ederiz.

  4300 civarındaki taraftarımızın büyük bir çoğunluğu doksan dakika boyunca hiç susmadan ekibimize destek verdi. Görevlerini tam olarak yaptılar. Tezahüratları ciddi anlamda sahadaki Eskişehirsporlular’ı rahatsız etti. Tribündeki Eskişehirsporlular’un ise bazıları hayranlıkla Çotanaklar’ı izledi, bazıları da telefonuna sarılarak o anları videoya aldı.

O beğenmediğimiz bir puan bizi Eskişehirspor’un üzerinde tuttu, Göztepe’yi  yakalamamızı sağladı.

Bu takım ilk altı içerisinde mutlaka olacaktır diye düşünüyorum. İlk altı demişken, gönül tabi ki ilk ikiyi istiyor. 


tahsin-dervişoğluGiresunsporspor28zafer-aktenEskişehirspormustafa-denizliIsaacsemih-şentürkYücel-İldizMustafa-Bozbağ

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha