25 Eylül 2018 Salı
İyi günde de kötü günde de bu takıma destek olalım. Cuma akşamı o tribünleri dolduralım. Liderin ensesine yapışan, göğsündeki Çotanak arması için terinin son damlasına kadar savaşan bu çocukları yalnız bırakmayalım.

Deplasmanda oynadığımız Manisaspor maçı merakla beklediğimiz bir müsabakaydı. İki maçta üçer puanı toplam 10 gol atarak alan bir takıma misafir olacaktık.

Temkinliydik ama umut doluyduk. Gönlümüzden  serinin devam etmesi geçiyordu ve bu düşünceyle de yüzlerce Çotanak Manisa’nın yolunu tutmuştu.

21. Dakikada kalecimiz Eser ile başlayan atağımızda Panajotis’in pasında Recep kaleciyi avladı. Ardından Özgür Can’ın penaltı golü geldi. Zor olan maç kolaya döndü diye düşünürken ilk yarının bitimine dokuz dakika kala savunmamızda yaptığımız hatayı ev sahibi değerlendirince devreyi  2-1 önde tamamladık.

Maçın 54. Dakikasında Onur’un topu çizgi üzerinden uzaklaştırması oyunun kırılma anı oldu.  80’den sonrasını 10 kişi oynamak zorunda kaldık. Hakem efendi çok saçma bir kararla Jones’i çift sarıdan attı. Pozisyonu izledim bir şey göremedim. Gördüğüm kale arkasındaki mesai arkadaşım Ali Akten’di.  Merak ettim, aradım ‘Jones neden kızardı’ diye sordum, ‘Abi ikinci yarıda hakem var mı sahada. Ne itiş var, ne kakış, bırak beni, Jones de bilmiyor neden atıldığını’ yanıtını aldım.

+5 uzatmayla 15 dakika 10 kişi oynayan Giresunspor bu zorlu deplasmandan 3 puanla dönmeyi başardı. Emeği bulunan herkesi tebrik ediyorum. Bizleri sevince boğdunuz.

Şimdi önümüzde bir Elazığspor maçı var.  Bana göre sezonun en zor doksan dakikalarından biri. Bu karşılaşmada  Özgür Can’a, Eser’e, Isaac’a, Panos’a ve diğer Çotanaklar’a ne kadar iş düşüyorsa Giresunlular’a da o kadar iş düşüyor.

Bizi biz yapan bu coğrafyanın takımını bu yolda yalnız bırakmamalıyız. Geride kalan maçlarda tribünlerde  geniş boşluklar ve boş sandalyeler vardı. Kale arkasında in-cin top oynuyordu.  İyi günde de kötü günde de bu takıma destek olalım. Cuma akşamı o tribünleri dolduralım.  Liderin ensesine yapışan, göğsündeki Çotanak arması için terinin son damlasına kadar savaşan bu çocukları yalnız bırakmayalım.

Herkesi, yani kimliğinde Giresun yazan tüm taraftarlarımızı Cuma akşamı tribünde görmek istiyoruz. Zahmet olacak ama bugüne kadar yalnız bıraktığımız bu takıma en azından bundan sonraki maçlarında gereken desteği verelim. 


tahsin-dervişoğluspor28Giresunsporısaac-promıseEser-AltınElazığsporözgür-can-özcanManisaspor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha