20 Eylül 2018 Perşembe
Giresunspor sporseverleri için bu tarih unutulamaz.

2 MART 1969

Giresunspor sporseverleri için bu tarih unutulamaz.

Yeşil Beyazlı ekibimizin sağ açık mevkiinde kıvraklığıyla "Bel kıran" çalımlarıyla gönüllerimizde taht kuran bu oyuncumuz bundan 49 yıl önce ekibimizin deplasmanda oynadığı Aydınspor maçı sonrası Pamukkale sapağında rahmetli Tuncer Gürsoy'un kullandığı taksinin marşandiz ile çarpışması sonrası meydana gelen beklenmedik kaza sonrası yaşamını yitirmişti.

ÜNAL DİKBAŞ'ı rahmetle ve saygı ile anarken. Mekanı cennet olsun. Nurlar içinde uyusun.

Yeşil Beyazlı forma altında başarılı futboluyla kendini sevdiren rahmetli Ünal Dikbaş’ın, 49 yıl önce

Aramızdan ayrıldığı bugün formasını terlettiği ekibi GİRESUNSPOR 'da yedi maçlık galibiyet özlemini Gaziantep takımını 4-1 yenerek spor kamuoyunu ve başta Ünal olmak üzere ekibimizin rahmetli topçularına ve de yöneticilerine ithaf etmiş oldular.


tahsin-dervişoğluGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Zeki AL 04.03.2018 14:04

    3 Çocuk babası PAYTAK ÜNAL....Doğuştan futbolcu olduğunu, onun bacaklarını gören anlardı... Sağ kanatta rakiplerini bir bir geçerken,tribünlere verdiği zevk yıllarca konuşuldu. Rahmetlinin kum sahada rakiplerine attığı çalımları, bugün çim sahalarda atan çok az. Aydın`da yolculuk ettiği taksiye tren`in çarpması ile rahmetli olan fotoğraftaki Göreleli Giresunspor`un fırtına sağ açığının,namı diyar lakabı da PAYTAK'tı! Çevresinde onu çoğu Paytak diye tanırdı. Görele`nin bu değerini tanıyabildiniz mi? Evet sağaçık Ünal'dan söz ediyoruz. Zaten Görele`nin Türkiye çapında iki futbolcusu var. Samsunspor kaptanlığı da yapan Rıfat USTA ki halen Samsun`da yaşıyor. Bu arada yeri gelmişken Rıfat abiye de "başı sağ olsun.Fikret abiye de Allah'tan rahmet " diyorum.Sakarya Akyazı'da yaşayan kardeşi Fikret Usta'nın bir hafta önce rahmetli olduğunu öğrendik. 50-60 yaş üstü hariç,çoğu Görelilerin bu iki değeri pek tanıdığını zannetmiyorum. Samsunspor'un kurulduğu ilk yıllarda takımın en önemli gol silahıydı. Samsunspor'un Birinci Lige çıkmasında pay sahibi olmuştu Görele bu değerleri için neler yapıyor? Rıfat Usta'dan haberleri var mı? Rahmetli Ünal için anma günleri düzenleyip, yetişen gençlere örnek olarak sunuyorlar mı? Gerçi Görele'de yetişen Yurdumuz çapındaki ünlüleri için müze gerekiyor.Yazarı,müzisyeni,Sporcusu,Ressamı,siyasetçisi ve brokratı ile Giresun'un adının anılmasında katkıları olan Göreleli değerlerin gelecek kuşaklara anlatılması,tanıtılması için anma günleri düzenlemenin zamanı gelmiş olması lazım! Güzide Göreleli yaşayan ve rahmetli olan hemşerilerimizin kemençe kadar değeri olduğunu düşünüyoruz! Haber/Foto: Zeki Al ( Göreleses-2009)

Yorum yaz

Captcha