12 April 2021 Monday
`Sezon başındaymışız gibi çalışacağız`

"Sezon başındaymışız gibi çalışacağız"

Giresunspor'un teknik adamı Kutlu: "Haziran'da maçlarımıza başlayacakmışız gibi planlamalarımızı yapmak zorundayız. İzin süremiz 20 günden fazla olduğu için her şeye yeniden başlıyormuşuz gibi antrenman programları uygulayacağız"

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Kutlu, liglerin en erken Haziran’da başlayacağının açıklandığını ve bu nedenle sezon başındaki gibi bir hazırlık dönemi geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Teknik adam Kutlu; “TFF Başkanımız liglerin ne zaman başlayabileceği konusunda açıklamalarda bulundu. En erken tarih olarak Haziran’ın ilk haftasını gösterdi. O tarihte maçlarımıza başlayacakmışız gibi planlamalarımızı yapmak zorundayız. Tabi lige izin süremiz 20 günden fazla olduğu için her şeye yeniden başlıyormuşuz gibi antrenman programları uygulayacağız” şeklinde konuştu.

FİZİKSEL OLARAK ZOR

Liglerin ertelenme kararının 19 Mart tarihinde alındığını ifade eden Hakan Hoca; “Oyuncular o tarihten bu yana takım idmanı yapmıyor. Tüm takımlarda böyle. Oyuncularımıza evde uygulayabilecekleri programlar verdik, onlarla sürekli online görüşmelerimiz oldu ancak bir form düşüklüğünün yaşanacağı bir gerçek. Haziran’ın başında maçlarımız başlayacaksa en az 35 günlük bir çalışma yapmamız gerekiyor. Sezon başında oyunculara nasıl yüklemeler yaptıysak bu dönemde de aynı programları uygulamamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Yetkililerin ‘evde kal’ çağrısına herkesin uyması gerektiğini de dile getiren Kutlu; “Mecburi olmadıkça dışarı çıkılmadığı zaman salgından kurtulmamız çok daha kolay olacaktır” dedi.


Giresunsporspor28Çotanaklarhakan-kutlu

Diğer haberler

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha