19 January 2020 Sunday
Giresun'da Giresunspor'dan başka bir marka yok.

Bu markayı da ülkemize hatta yurtdışına tanıtmanın yollarından biri de altyapıdan geçiyor. Şimdi kıyaslama yapalım Giresunspor, Trabzonspor’dan daha mı zengin bir kulüp, ya da Trabzonspor’dan daha mı üst ligde mücadele ediyor?  Trabzonspor ne yaptı Ünal Karaman’la beraber altyapıya önem verdi ve sonuç olarak da Yusuf Yazıcı, Abdulkadir Ömür, Abdulkadir Parmak, Hüseyin Türkmen, Uğurcan Çakır gibi gençleri Türk futboluna kazandırdı. Hem Türk futbolu hem de Trabzonspor kazandı. Peki bizim alt yapımızda ki gençler 2 kez Türkiye şampiyonu oldu da kim değer verdi ? Geçen sezon Srkbic diye bir futbolcu vardı ya da bu sene Limbombe diye futbolcularımız var bunlara verilen değer neden Giresun’un çocukları olan Murat Kara’ya, Erolcan Akdağ’a Oğuzhan Öztürk’e ya da ismini sayamadığım birçok Giresunluya değer veyahut da şans verilmez.

Süper Lig’de Eren Tozlu’dan başka Giresunlu yoksa bu suç kimin ?

Başkanla konuştuğumda başkan yalnız bırakıldıklarını alt yapı tesisleşmesinin bir an da olmayacağını şehrin ileri gelenleri bu konu da bize sahip çıkması gerekiyor diyor peki soruyorum şehrin ileri gelenleri ne yapıyor ?

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir 03.12.2019 20:33

    Her transfer sezonu mevcut kadroyu bozupda yeni kadro kuracağına Giresun spor Alt yapıdan gelen oyuncularına şans versin bunuda şehrin ileri gelenlerimi engelliyor.

Yorum yaz

Captcha