12 April 2021 Monday
TFF 1. Ligde lider konumda bulunan Giresunspor'un, haftalar sonra 24'ncü maçında Altay'a yenilmesi, bizi yolumuzdan alıkoyamaz.

Dile kolay; 34 maçlık koca maratonun yarısına yakın bir süre 16 maçta yenilmedik, son 12 maçta da üst üste kazanarak tüm rekorları alt-üst ettik. Ayrıca, son 12 maçta kalemizde sadece 1 gol gördük. İşte Giresunspor’un bu önlenemeyen çıkışı, bizi liderliğe taşıdı ve tüm rakiplere tepeden bakmaya başladık.

Ne var ki, ligin 24’ncü haftasında sahamızda İzmir temsilcisi Altay’dan beklenmedik bir yenilgi aldık ve 12 maçlık galibiyet serimize son verdik. Bu da bizim nazarlığımız olsun. Elimizde büyük avantajımız var, bu avantajımızı hiç te riske etmeyeceğiz. Bir yenilgi, bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Çünkü hedefimiz belli. Altay yenilgisi nazar boncuğumuz olsun, ama bu böyle devam etmesin. İlk 2 takım arasına girme şansımız çok yüksek. Üçüncü sırayla aramızda dağlar kadar fark var. Bu farkı kapatmamalıyız ve aynı inançla yolumuza devam etmeliyiz.

Oturmuş ve inanmış kadromuzla bu sezon “Süper Lig” özlemimizi gidermemize 10 maç kaldı. Moral bozmak yok, bir yenilgi almak dünyanın sonu değil. Kaçan puan ya da puanlar telafi edilmez. Ama, hesapta olmayan ve gereksiz kayıplar vermememiz gerekir. Haftalar sonra alınan bir yenilgi, bizi yolumuzdan çevirmez. Ligde 16 maç yenilgi yüzü görmeyen ve Altay maçı hariç son 12 maçını üst üste kazanan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz, bu istatistiğiyle tüm rekorları alt-üst ederken; Türkiye’nin en gözde takımlarından biri haline geldi. Bu büyük başarı, hepimizi mutlu ederken, “Süper Lig” yolumuzu da ardına kadar açtı. Şimdi bu saatten sonra geriye dönüş yok, son 10 maçımızı da oynayıp, 44 yıllık hasretimize nokta koyacağız.

Biz, Altay yenilgisini bir iş kazası olarak değerlendiriyor ve önümüze bakıyoruz. Bu haftadan itibaren de yeni bir seri başlatmanın hesaplarını yapıyoruz. Bu arada, biraz geriye dönüp Altay maçına bakarsak, o maça başladığımız önde baskı ve presli oyun, saman alevi gibi tez söndü. Televizyon başında takımımızın o başlangıcını görünce, bayağı sevindik ve çok umutlandık. Ancak, baskımız kısa sürede sona erdi ve sahada Altay top oynamaya başladı. Maç boyunca topa daha çok sahip olan ve oyunun kontrolünü elinde bulunduran, 3 puanı daha çok isteyen ve ligde play-off mücadelesi veren Altay müsabakayı kazandı. Buna bir de hakem faktörü eklenince, işimiz daha da zorlaştı ve bu nedenle maçı kaybettik. Bu, bizim yeni mabedimizde ilk yenilgimiz oldu.

Altay yenilgisi nazar boncuğumuz olsun diyor ve Giresunspor’un kalan maçlarda liderliğini riske etmemesi için daha hata yapmaması gerektiğinin altını çiziyoruz. Bu hafta sonu İstanbul’da Ümraniye ile maçımız var. Ümraniye bize ters gelen bir takım, ama kazın ayağı bu maçta öyle olmayacak. Bize sahamızda ilk yenilgiyi tattıran Ümraniye’den bu haftaki maçta hem rövanş alınacak ve hem de yeni bir seriyi başlatmış olacağız. Ligde küme düşme hattına yakın konumda olan 31 puana sahip Ümraniye karşısında lidere yakışır bir oyun çıkarıp, 3 puanı almanın peşinde koşmalıyız. Giresunspor’un bu maçtaki tek hedefi mutlak 3 puan olmalı ve mücadelesini de ona göre yapması gerekir. Herkes artık işin bilincinde, kayıp yaşamaya tahammülümüz yok. Yola girdik, adım adım bir üst lige geliyoruz. Yolumuza devam etmek için İstanbul’dan mutlak galibiyetle dönmeliyiz. Takımımız bunu başaracak güçtedir.

Artık, Süper Ligin eşiğine dayandık, bu saatten sonra bunun geri dönüşü yok. Giresunspor için tek yol var, o da Süper Lig’dir. Haydin Çotanaklar, Süper Lig aşkına diyor ve sizi İstanbul’a 3 puan için yolcu ediyoruz…

 

 


Giresunsporaltaymahmut-boraspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha