16 April 2021 Friday
Liderliğimizin devam etmesi ve Süper Lige bir adım daha yaklaşmamız için hafta sonu Samsun'dan iyi bir sonuçla dönmek zorunda olduğumuzu unutmayalım.

Cumartesi günü Samsun’da lig ikincisi Samsunspor ile karşı karşıya gelecek olan lider GZT Giresunspor’un, bu önemli ve kritik maçta göstereceği mücadele, büyük bir heyecan ve merakla beklenmektedir. Ligde lider konumda bulunan Yeşil-Beyazlı temsilcimizin, liderliğini sürdürmesi için bu maçtan en az 1 puan alması ya da rakibini yenmesi gerekmektedir.

Bunu söylemek kolay, ancak işin uygulama kısmı önemlidir. Şu anda elimizde çok iyi bir fırsat var. Süper Ligin kapısına kadar gelmişken, bu fırsatı geri tepmemeliyiz. Geride 8 maç kaldı, ancak tüm kredimizi tükettik. Daha kredimiz kalmadığına göre, Samsun maçı bizim kader maçımız olacak. Takım olarak ne yapıp edip bu maçı lehimize çevirmek zorundayız. Samsun’dan alacağımız puan ya da puanlarla kötü gidişatı durdurup, önümüzdeki maçlara moralli bir şekilde odaklanmak durumundayız.

Lider Giresunspor’un, Samsun karşısına en ideal on biriyle çıkacağını hesap ederek, tüm konsantremizi verip tempolu ve presli bir oyunla sonuca gitmeye çalışmalıyız. Herkesin büyük bir merak ve heyecanla beklediği Karadeniz Derbisinde gülen tarafın Giresun olması için, tüm varımızı-yoğumuzu ortaya koymalıyız. Bu kader maçımızdan en az kayıpla ya da kayıpsız çıkmak için sahaya çıkacak oyuncularımızın, 90 dakika boyunca canla-başla mücadele etmesi ve yakaladığımız fırsatları da gereğince değerlendirmesi gerekmektedir.

Samsun’u, sahasında yenmek için savaşmak ve 90 dakika oyundan kopmamak zorundayız. İç saha dış saha diye bir kavram kalmadığına göre, Adana Demirspor gibi biz de Samsun’u evinde yenmek için çaba göstermeliyiz. Tabii ki, onların da hedefi şampiyonluk. Ancak, ev sahibi ekipte cezalı ve sakat oyuncuların fazla olması, bizim için önemli bir avantaj teşkil ediyor. İşte biz bu avantajımızı en iyi şekilde değerlendirmek için mücadele vermeliyiz.

 Samsun’da, rakipten korkmadan kora kor bir mücadele sergileyip, sonucu lehimize çevirmek için, lidere yakışır bir futbol oynamamız lazım. Ev sahibi takımdaki önemli eksiklikler, ibreyi bizden yana çevirirken; bizim de bu fırsatı gereğince değerlendirmemiz gerekiyor. Cumartesi akşamı Samsun’da arslanlar gibi mücadele eder ve rakibimizin vereceği açıkları iyi değerlendirirsek, maç bizden yana döner. Samsun’da çok sayıda as futbolcunun cezalı ve sakat oluşu, Giresunspor için çok önemli bir avantaj. Bu avantajı en iyi şekilde değerlendirirsek, oradan çok iyi bir sonuçla döneriz.

Karadeniz Derbisinde alacağımız güzel bir sonuçla rotamızı tam anlamıyla şampiyonluğa çevirmiş oluruz. Bu maç, her iki takım açısından da büyük önem taşıyor. Samsun’da, takımımızdan çok daha farklı ve kısa yoldan sonuca gidici bir futbol sergilemesini bekliyoruz. Orada gücümüzü ve mücadelemizi gösterip, sahadan güzel bir sonuçla ayrılmanın hesaplarını yapmalıyız.

Samsun karşısında şahlanan bir Giresunspor görmek temennisiyle Yeşil-Beyazlı temsilcimize başarılar diliyor ve Süper Lige bir adım daha yaklaşacağımızı kanıtlayalım istiyoruz. Haydin Çotanaklar, sizlere güveniyor ve bu güvenimizi boşa çıkarmamanızı bekliyoruz. Derbide gülen taraf biz oluruz inşallah…


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Ramazan Semiz 19.03.2021 16:37

    Buyurun Gelin. Samsun ve Samsunspor misafir Perverdir. Kadromuz süpriz hiçbir eksiğimiz yok. Yedeklerimiz bile Kenetlendi. Tarih Tekerrürdür. Devri teslim gününü birlikte kutlarız. Samsunspor Şampiyon Saygılar.

  • Nizamettin BİLİR 18.03.2021 23:00

    Giresun spor Süper Lig e çıkmak istiyorsa Samsun spor maçından 3 puan ile ayrılmalıdır. Giresun spor puan kaybetme hakkını doldurdu. Bundan sonra kaybedilen puanlar puantaj da Giresun sporu sıralamada aşağılara doğru indirecektir. Tek çare Galibiyettir.

Yorum yaz

Captcha