25 February 2021 Thursday
TFF 1. Ligde 21'nci haftayı Bolu deplasmanında geçiren lider Giresunspor, klasmanın alt sıralarında bulunan rakibi önünde 3 puanı tek golle alırken, üst üste 10'ncu galibiyetine imza atarak, yeni bir rekorun sahibi oldu.

TFF 1. Ligde Giresunspor fırtınası esmeye devam ediyor. Ligde yakaladığı inanılmaz çıkışı sürdüren Yeşil-Beyazlı temsilcimiz, zirve yolunda emin adımlarla ilerlerken; 44 yıllık hasrete son vermeye hazırlanıyor. Çotanakların bu yolda gösterdiği performans, taraflı-tarafsız tüm spor otoritelerini şaşkına çevirirken; üst üste 10 maçta alınan galibiyet serisi, bizi Süper Lige doğru götürüyor.

Gerçekten inanılmaz bir istatistik yakaladık. Mevcut mütevazi kadrosuyla ligde inanılmazı başaran Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor’u yürekten kutluyoruz ve bu başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. TFF 1. Ligde ilk yarıyı lider kapadıktan sonra ikinci yarıya da çok iyi başlayan ve bu yarıdaki ilk 4 maçını da kayıpsız geçen yenilmez armadamızın, aynı tempo ile yoluna devam etmesini diliyoruz. Yönetim Kurulumuz ve teknik heyetimizle birlikte yakalanan bu büyük başarı, tüm otoriteleri şaşırtırken; yüz milyonlarca lira para harcayarak güçlü kadrolar kuran rakiplerimiz, peşimizde nal topluyor. Şu anda en yakın rakibimizle aramızda 4 puan fark var. Liderlik ve ilk 2 sıra için büyük avantaj elde ettik. Şöhretli oyuncuların oluşturduğu bir Altay, bir Adana Demirspor; bizden hayli gerideler. Bizi, şimdilik hemşerimiz Samsunspor yakından takip ediyor. Diğer iddialı takımlarla arayı bir hayli aştık, yolumuz ve gidişatımız çok iyi. Herkes şimdi bize gıpta ile bakıyor. Ligde kıskandıran bir grafik çiziyoruz. İnşallah bu güzel gidişimiz devam eder.

Geride kalan haftada zorlu Bolu deplasmanından 3 puanla dönen temsilcimizde cezalar da sona erdi. Moral ve motivasyonumuz üst düzeyde. Bu moralle yolumuza kayıpsız devam etmeliyiz. Oturmuş ve inanmış bir kadromuz var. Yönetim ve teknik heyet te çok iyi işler beceriyor. Ekonomik zorluklar içinde olan takımımızı bir üst lige taşımak için can havliyle çalışıyorlar. Bu birliktelik ve inanmışlık, inşallah bizi Süper Lige taşır. Güzel bir avantaj yakalamışız, bu avantajımızı çok iyi korumamız gerekiyor. Havaya girip gevşemek yok. Ayağımız yere sağlam basmalı ve geriye kalan 13 haftayı en az kayıpla geçirmenin hesabını yapmalıyız. Bu sezon ligde aldığı sonuçlarla herkesi şaşırtan ve liderliğin keyfini süren Giresunspor’un, hedefine emin adımlarla yürümesi için duacıyız. Bu hafta sonu evimizde ligin küme düşme hattında bulunan Ankaraspor’u ağırlayacağız. Her maçta olduğu gibi, bu maçta da ilk hedefimiz 3 puan olacak. Rakibimizi küçümsemeden mücadele verip, herhangi bir sürprize meydan vermemek için 90 dakika boyunca takım olarak savaşmalıyız. Böylesi maçlar zor geçer, rakip kaybedeceğini bildiği için rahat oynar. İşte biz de rehavete kapılırsak, ortaya beklenmedik sürprizler çıkar. O nedenle bu maçta da yüreğimizi ortaya koyup, lidere yakışır bir oyunla 3 puanı cebimize koymalıyız.

Ligde üst üste 10 maçı kazanan ve gıpta ile bakılan Giresunspor’un, bu haftaki maçı da kazanarak, yeni bir rekora imza atmasını bekliyoruz. Bu inanılmaz çıkışımız devam etmeli. Hedefimiz yolunda emin adımlarla ilerlemek için her hafta olduğu gibi, bu hafta da galibiyet serimizi sürdürmeliyiz. Yolumuz artık Süper Lig yolu. Bu yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. 44 yıllık hasretimizi dindirmeye az kaldı. Haydin Çotanaklar, Süper Lig bizi bekliyor. Bu yolda önümüze çıkan engelleri tek tek aşalım ve sezon sonunda hep birden mutlu olalım. Yaşasın Giresunspor, yaşasın Çotanaklar…

 

 


Giresunspormahmut-boraspor28ÇotanaklarBoluspor

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 15.02.2021 23:55

    Giresun spor çok büyük bir fırsat yakaladı bu fırsatı heba etmeyelim ve iyi değerlendirelim Süper Lige çıkalım. Her galibiyet Giresun sporu süper lige götürür.

Yorum yaz

Captcha