16 April 2021 Friday
Ligdeki son 3 maçını kaybeden lider Giresunspor'un, bu düşüşü taraftarları endişelendirirken; takımımızın artık kendine gelmesi bekleniyor.

TFF 1. Ligde lider konumda bulunan ve son haftalarda düşüşe geçen Giresunspor’un, üst üste 3 maçını da kaybetmesi, Yeşil-Beyazlı camiada büyük üzüntüye yol açtı. Şimdi soruyoruz; ligde çok iyi giderken, birden düşüşe geçtik ve her hafta kan kaybediyoruz. Ne oldu bize, neden bu duruma düştük? Bunu iyice irdelemek lazım.

Takım iyi giderken, her şey güllük-gülistanlıktı. Herkes takıma methiyeler yağdırıyordu. Ancak, bir tökezlemeye başladık, ortalıkta yaygaralar çoğalmaya başladı. Takımımızın gidişatı hiç te iyi gözükmüyor. Son 3 maçta sıfır çektik, müthiş serimizi tersine mi çevirdik? Futbolcularımız lider olduklarını unuttu galiba. Maçlarda bize bir şeyler oluyor, rakiplerimiz oynuyor, biz bakıyoruz. Olmaz böyle bir şey. Sahamızda önce Altay’a, ardından İstanbul’da Ümraniye’ye ve son olarak da yine evimizde Bandırma’ya takıldık ve hiç hesapta olmayan kayıplar yaşadık. Uzun aradan sonra galibiyet serimizin sona erdiği Altay maçını haydi geçelim. Ama, biz Ümraniye ve Bandırma maçlarında ne yaptık, nasıl bir futbol oynadık? Biz kendi oyunumuzu rakiplerimize kabul ettireceğimiz yere, adeta biz rakibin oyununu kabul ediyoruz ve bu yüzden de beklenen başarıyı gösteremiyoruz.

Ligde hiçbir hedefi olmayan Ümraniye’ye ve ardından Bandırma’ya yeniliyorsak, biraz düşünmemiz gerekir. Yenilgimizle sonuçlanan maçlarda tribünde oturan veya televizyon başında mücadeleyi izleyen yabancı birine “Sence lider takım hangisi?” diye sorsak, 3 maçta da bizi yenen rakipleri gösterirler. Çünkü biz bu maçlarda lider gibi oynamadık ve oynayamadık. Yerini bulmayan paslar ve gereksiz top kayıplarının yanı sıra yapılan bireysel hatalar, bizi oyundan düşürüyor; bu da rakiplerimizin iştahını kabartıyor. Son maçta Bandırma karşısına rotasyonlu bir kadroyla çıkmak, neyin nesiydi? Bunu bir türlü anlayamadık. Sorulacak soru çok, ama bu saatten sonra moral bozmaya gerek yok. Herkes işini yapsın ve kendine bir çeki-düzen versin.

Elimizde halen çok güzel avantaj var, bu avantajımızı kaybetmeyelim. Şurada 8 hafta kaldı. Bu takım eğer Süper Ligi istiyorsa, maçlarımıza ona göre motive olalım. Sahaya çıkıp arslanlar gibi mücadele edelim ve lider olduğumuzu unutmayalım. Artık olan oldu, 3 maçı kaybettik. Şimdi önümüze bakmalıyız. Geriye dönüp ahlar-vahlarla hayıflanmayalım. Şu anda ligde hala lideriz ve çok önemli avantaja sahibiz. Önümüzde takipçimiz Samsun ile oynayacağımız maç, bizim kader maçımız olacak. Bu maçta tüm futbolcularımıza büyük görevler düşecek. Teknik heyetimiz de işin bilincinde. Artık, kayıp vermeye tahammülümüz kalmadı. Hafta sonu Samsun ile yapacağımız maçta gerçek lider olduğumuzu el aleme göstermek zorundayız. Bu işin artık şakası kalmadı.Ligi ilk ikide bitirmek için elimizde bulunan kozları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. Eğer bu takım şampiyon olmayı istiyorsa ki, mutlaka istiyor; o zaman bütün benliğimizi ortaya koymak zorundayız. Bu haftaki Samsun ve gelecek haftaki İstanbulspor maçları, bizim rotamızı çizeceği için, bu maçları kayıpsız geçmemiz gerekir. Samsun’da lidere yakışır bir oyun ortaya koyup, biz de rakibimize sürpriz yapmalıyız.Samsun’a bir puan için değil, galibiyet içingitmeliyiz. Çünkü, daha fazla puan kaybına tahammülümüz kalmadı. 44 yıllık hasreti bitireceksek, önce Samsun’u ve ardından da İstanbulspor’u yenmek zorundayız. Aksi halde tüm hayallerimiz biter. Kuyruğu yüzdük yüzdük, artık işin sonuna geldik. Buradan dönüş olmaz ve olmamalı da. Bu haftadan başlamak üzere bozulan moralimizin yeniden düzelmesini bekliyoruz. Zira, Süper Lige az kaldı. Bu yoldan artık geri dönüş yok. Elimize daha böyle bir fırsat geçmez…

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha