11 July 2020 Saturday
Şu anda ligde lider durumdayız, önümüzde ikinci durumdaki Ümraniye maçı var. Üçüncü ve dördüncü sıraları paylaşan Rize ile Elazığ'ın kendi aralarında oynayacağı maçı da hesaba katarsak, bu hafta sonu alacağımız 3 puan, liderliğimizin daha da pekişmesini sağlayacaktır

Yeni sezona iyi başlayan ve beşinci haftada liderlik koltuğuna oturan Giresunspor, altıncı haftada kendi evinde yaşadığı iki puan kaybına rağmen liderliğini sürdürüyor. Bu hafta sonu sahamızda oynayacağımız Ümraniye maçında asla kayıp yaşamamalıyız.

Şu anda çok iyi bir hava yakalayan ve Çaykur Rizespor’dan liderlik koltuğunu devralan Giresunspor’un rehavete kapılmadan yoluna devam etmesini bekliyor ve istiyoruz. Hedefimizi Süper Lig olarak belirlediğimize göre, bu yolda emin adımlarla ilerlememiz için, taraftarlarımızın takıma daha çok sahip çıkması ve destek olması gerekir.

İlk 6 haftada 14 puan toplayan ve ligin zirvesine çıkan Yeşil-Beyazlı ekibimiz, bu haftaki Ümraniye maçını mutlak surette kazanmalı ve liderliğini pekiştirmelidir. 13 puanla peşimizden gelen Ümraniye’ye sahamızda şans vermemeliyiz.

Lig başlayalı 6 hafta oldu, takımımız iyi sonuçlar aldı ve şu anda da tek yenilgisiz takımız. Takım olarak henüz tam rayımıza oturmadık, bunun bilincindeyiz. Ancak ligin başında ne kadar az kayıp verirsek, bu bizim için büyük avantaj olur. Takımda görülen aksaklıkları kısa zamanda giderirsek, o zaman daha iyi olacağız ve rakiplerimize gözdağı vereceğiz. Lideriz diye havaya girmeden futbol kalitemizi daha da arttırıp, mücadelemize devam etmeliyiz.

Haftalar ilerledikçe daha da oturmuş bir hale gelmesini arzu ettiğimiz ekibimizde ligin başlarında yakaladığımız güzel havayı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.  Uzun lig maratonu boyunca ağırlığımızı herkese kabul ettirmeliyiz. Bunu da sağlamak için her geçen hafta üzerine koyan bir ekip olmalıyız.

Lider olmak çok güzel, ancak onu korumak zordur. Çünkü, her rakip sizden puan almak ve lideri devirmek ister. Rakipler lider takıma karşı daha farklı motive olurlar. Onun için teknik heyetimize, futbolcularımıza, yöneticilerimize ve taraftarlarımıza her maçta büyük görevler düşecektir. Hep birlikte el ele verip 40 yıllık Süper Lig hayalimizi gerçeğe dönüştürmeliyiz

Şu anda ligde lider durumdayız, önümüzde ikinci durumdaki Ümraniye maçı var. Üçüncü ve dördüncü sıraları paylaşan Rize ile Elazığ’ın kendi aralarında oynayacağı maçı da hesaba katarsak, bu hafta sonu alacağımız 3 puan, liderliğimizin daha da pekişmesini sağlayacaktır.

Haydi Çotanaklar; Süper Lig yolunda birlik olalım, beraber olalım ve önümüze çıkan engelleri tek tek aşıp, 40 yıllık özlemimize son verelim...                    


çaykur-rizesporGiresunsporElazığspormahmut-boraspor28çotanak

Yazarın diğer yazıları

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha