26 February 2021 Friday
Ligde üst üste 11'nci galibiyetini alan ve Türkiye Liglerinde yeni bir rekora imza atan Giresunspor'un bu başarısı spor kamuoyunda büyük yankı buluyor. Mahmut BORA

TFF 1. Ligde zirvede bulunan ve adım adım hedefe yürüyen Giresunspor, elde ettiği sonuçlarla tüm otoriteleri şaşkına çevirirken; üst üste aldığı galibiyetlerle de yeni bir rekora imza attı. Şehrimizin en büyük reklam kaynağı olan ve bu sezon gösterdiği inanılmaz performansla herkesi şaşırtan Yeşil-Beyazlı ekibimizi yürekten kutluyoruz. Bu büyük başarıda başrolü oynayan teknik heyetimizi ve futbolcularımızı can-ı gönülden tebrik ediyoruz. Helal olsun hepinize, bugüne kadar aldığınız başarılı sonuçlarla tüm Çotanakları ihya ettiniz. Bir kez daha tebrikler…

Ligde son 15 maçında yenilgi yüzü görmeyen ve üst üste 11’nci maçını da galibiyetle kapatan medarı iftiharımız Giresunspor’un, bu inanılmaz istatistiğe ulaşması, hepimizi sevindiriyor ve mutlu ediyor. Tüm otoriteler, bugün bu başarımıza şapka çıkartıyor, herkes Giresunspor’dan övgüyle bahsediyor. Zirveye çıkmak ve burada kalmak kolay değil. Kısıtlı kadromuzla bu inanılmaz başarıyı elde etmek, çok büyük bir olay. Takımdaki inanmışlık, kardeşlik ve kazanma alışkanlığı, bize apayrı bir özgüven veriyor.

Giresunspor bugün bir mucizeyi gerçekleştiriyor. Şu anda 22’nci hafta sonunda 50 puanla liderlik koltuğundayız. Üçüncü sırada yer alan takımlarla aramızdaki puan farkını da 10’a çıkardık. Bu, şampiyonluk için büyük bir avantaj. Bu avantajımızı lig sonuna kadar korumalıyız. Ligde ilk 2 sırayı alan takımların Süper Lige çıkacağı zorlu mücadelede, üçüncü sıra ile aramızdaki 10 puanlık fark, çok büyük bir avantajdır. Yakaladığımız bu güzel havayı sezon sonuna kadar sürdürmek için aynı şevk ve heyecanla yolumuza devam etmeliyiz.

Ligin ikinci yarısında oynadığımız 5 maçı da kazandık. Ancak, bu yarıda oynadığımız Balıkesir, Bursa, Bolu ve Ankaraspor maçları bizim için çok zor oldu ve tek farklı skorlar yüzünden sıkıntı çektik, maçlar boyunca hop oturup hop kalktık. Televizyon başındaki binlerce Çotanak, ellerini ovuşturarak maçı izledi ve Giresunspor’un gol yememesi için dua etti. Halbuki lider bir takımın, daha etkili olması ve rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirmesi gerekir. Her zaman 1-0’a yatmak olmaz, göz okşayıcı oyunumuzu, başka goller de bulmak için sürdürmemiz ve rakiplerimizi pes ettirmemiz gerekir.

Geride 12 final maçımız kaldı. Bu maçlarımızda biraz daha dikkatli olmak ve puan kaybı yaşamamak durumundayız. Şu anda büyük bir avantaja sahibiz, ancak bu avantajımızı korumak zorundayız. Ligde üçüncü basamakta yer alan rakiplerimizle aramızda olan 10 puanlık fark, yukarıda da belirttiğimiz gibi, çok büyük bir avantaj. Yolumuza emin adımlarla devam edip 44 yıllık hasrete son vermenin coşkusuyla mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Özgüveni ve kazanma alışkanlığı olan takımımızın, bundan sonraki maçlarda da aynı yolda devam etmesi gerekir. Maçlarımızdadaha cesaretli bir oyun ortaya koyup, rakiplerimize lider olduğumuzu göstermeliyiz. Şimdi önümüzde Adana maçı var. Ligde rahat bir konumda olan Adana karşısında 3 puan almak için elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve kazanma alışkanlığımızı sürdürmeliyiz. Bunu da sağlamak için lidere yakışır bir futbol oynayıp, 3 puan almanın mücadelesini vermeliyiz. Bundan sonraki süreçte her takım ve her rakip, lidere çelme takmak için mücadele verecek. Bunun hesabını en iyi şekilde yapıp, rakiplerimizin açıklarını ve hatalarını gereğince değerlendirmeliyiz. Artık, biz yola girdik ve hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yoldan dönüş yok. Hedefe iyice kilitlenmiş durumdayız. Önümüze kim çıkarsa çıksın,alt etmek zorundayız. Yakalanan güzel havayı en iyi şekilde sürdürmek için her maçta 3 puanı cebimize koymalıyız.Çünkü, biz geliyoruz, adım adım hedefe yürüyoruz ve bekle bizi Süper Lig diyoruz.Çotanak armalı formayı Süper Lige taşımak, hepinize büyük bir gurur ve onur verecektir. Bu gurur ve onuru yaşamak ve yaşatmak için sizlerden biraz daha özveri bekliyoruz. Haydin yiğitler, haydin arslanlar, haydin Çotanaklar; hep beraber Süper Lige diyerek, sizleri 3 puan için Adana’ya uğurluyoruz. Yolunuz açık olsun..!

 

 

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Taraftar 22.02.2021 00:15

    Duygularımıza tercüman olmuşsunuz tamam çok güzel yeniyor ama oyun anlamında lidere yakışan üstünlük kurarak oyun olmalı dediğiniz gibi ger maç 1-0 bitmez taraftalar olarak bizde aynı görüşteyiz

Yorum yaz

Captcha