20 September 2020 Sunday
TFF 1. Ligde virüs salgını nedeniyle uzun süre ara verilen maçlara bu hafta sonu yeniden başlıyoruz. Yeniden başlayacak lige evimizdeki Adana maçıyla tekrar merhaba diyeceğiz. Virüstü, salgındı, normal hayattı derken, yaklaşık 100 gün sonra tekrar sahalara dönüyoruz. Dönüşümüz inşallah muhteşem olur.

Bilindiği gibi, rakiplerinden bir maçı eksik olan ve şu anda play-off potasına çok yakın durumda bulunan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor’un, ligdeki hedefi belli. Kalan 7 maçtan 5’ini evimizde oynayacağız. Maçlara seyirci alınmayacak, ancak ev sahibi olmanın bir avantajı olsa gerek. İşte biz bu avantajımızı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. 9 günde 3 maç yapacak olan Giresunspor, bu maçlardan 2’sini sahasında oynayacak. Yeniden başlayacak lige Cuma akşamki Adana maçıyla giriş yapacağız.

Rakibimiz Adanaspor’un konumu malum, küme düşme hattında yer alıyor. Bizim 27 maçta 38, onların 28 maçta sadece 20 puanları var. Rakibin durumu bizi pek ilgilendirmiyor. Sahaya çıkıp arslanlar gibi mücadele edip, rakibimizi devirmeye çalışacağız. Uzun aradan sonra oynanacak maçlar hep zor geçer, ama bizim de belli bir hedefimiz var. Bu hedefimize ulaşma yolunda lige iyi başlamalıyız.

Görüldüğü gibi, takımda Bekir dışında başka bir eksiğimiz yok. Cuma akşamı çıkacağımız ilk sınavda sahaya çıkacak oyuncularımıza büyük görevler düşüyor. Serin bir atmosferde oynanacak maçta görev alacak tüm futbolcularımız, kora kor bir mücadele sergilemeli ve 90 dakika boyunca sahada kazanmak için ter dökmelidirler. Rakibimizin alt sıralarda olması, bizi yanıltmasın. Her maç zordur ve hiçbir şey kolay değildir.

Takımımız maça çok iyi başlamalı ve 90 dakika mücadeleyi elden bırakmamalıdır. Hedefimize yürümek için özellikle sahamızda oynayacağımız maçları kazanmak zorundayız. Maçta işi sıkı tutup canla-başla mücadele etmek ve rakibimizin açıklarını çok iyi değerlendirmek durumundayız. Hiçbir maç oynamadan ve gol atmadan kazanılmaz. O yüzden sahamızda atak ve gole dönük bir oyun sergilemek zorundayız.

 Sahamızda önce Adanaspor ve daha sonra da İstanbulspor ile oynayacağız. Bu 2 maçta alınacak 6 puan bizi her halükarda potaya sokacak ve ondan sonra da mücadelemiz daha da güzelleşecektir. 3 gün arayla oynayacağımız 2 maç için temsilcimize başarılar diliyor ve söz konusu maçları büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Bu maçlarda tüm Giresun’un ve Giresunlunun kalbi sizlerle olacak. Haydin Çotanaklar, sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Bu güvenimizi boşa çıkartmayın..!

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha