26 September 2021 Sunday
Süper Ligdeki 4'ncü maçını deplasmanda Alanyaspor ile oynayan Giresunspor, yine gol siftahı yapamadığı mücadeleden puansız ayrılmak zorunda kaldı.

Süper Ligde 4’ncü haftayı da geride bıraktık. İlk 4 maçta ne golümüz var, ne de puanımız. Gol sorunumuza yeni transferimiz Süleymanov’da çare olamadı. Takımımız kolay gol yiyor, ancak bir türlü gol atamıyor. Bu iş böyle nasıl olacak? Golü yiyoruz, hem de erken yiyoruz; ancak rakip kalede etkili olamıyoruz. Tabii ki bu soruna acilen çözüm bulunması gerek.

Ligde ilk 4 haftayı tamamladık. Yeni takım olmanın ve uyum sürecini atlatamamızın sıkıntılarını çekiyoruz. Her takım uyum sürecini kolay atlatamaz, elbette aksamalar ve sıkıntılar olacak. Ama, maçlarda ortaya koyduğumuz oyunların karşılığı böyle olmamalı. İyi oynamakla iş bitmiyor, kolay goller yerken, bizim de yakaladığımız pozisyonlarda gol atmamız gerek. Futbolda iyi oyuna puan verilmiyor, gol atan puan ya da puanlar alıyor. Örnekleri geride kalan maçlarda saklı. Özellikle Kasımpaşa ve Alanya maçlarında iyi oynadık, ama ne yazık ki gol atamadık. Elin oğlu golü atıyor ve puanları kapıyor.

Bu kötü gidişe bir son vermemiz lazım. Özellikle de gol atamama sorunumuzu çözmemiz şart. Pozisyon bulmakla iş bitmiyor, kale önlerine indiğimiz zaman o topu içeriğe tabir caizse dürtmemiz gerek. Elin oğlu bunu bir şekilde beceriyor ve bizi de geriye puansız gönderiyor.

Her yeni haftaya büyük umutla bakıyoruz, ancak hep hüsran yaşıyoruz. İlk 4 maç geride kaldı, hem gol ve hem de puan siftahımız yok. Artık şeytanın bacağını kırma zamanımız geldi. Şimdi önümüzde Konya maçı var. Bu maç bizim için büyük önem taşıyor. Artık hepimiz gına geldik, takımdan ve oyuncularımızdan bir patlama bekliyoruz. Ligde bu haftadan itibaren gol be puan orucumuzu bozmamız gerekiyor. Teknik heyet ve oyuncularımız bunun bilincindeler. Ligde Konya maçı ile çıkışa geçmeyi bekliyoruz. Artık kötü gidişe bir son verelim ve gol ya da goller atıp puanları toplayalım. Tüm Çotanaklar Giresunspor’dan bunu bekliyor.

Bu hafta sonu evimizde ağırlayacağımız Konya maçına dönüm maçı olarak bakıyoruz. Ligde bu maçla çıkışa geçmemiz ve puanları toplamamız gerek. Aksi halde sonumuz kötü olur ve herkes bizi şamar oğlanına çevirir. İşte böylesine kötü durumlara düşmemek için Konya maçının mutlaka kazanılması gerek. Bu maça öyle bir motiveyle çıkmalıyız ki, önümüzde kim olursa olsun, mutlak surette devirmemiz lazım. Bunu da başarmak için öncelikle rakip kaleye gol ya da goller atmamız gerek. Maç gol atmadan kazanılmayacağına göre, bizim de bu sorunu mutlaka çözmemiz lazım. İşte önümüzde çok önemli bir maç var, bu maçta varımızı-yoğumuzu ortaya koyup, hem gol orucumuzu bozmamız ve hem de puan siftahımızı yapmamız gerekiyor. Biz, Konya maçına bu gözle bakıyoruz ve ilk golümüzü ya da gollerimizi bu maçta atıp, ilk puanlarımızı bu maçta almayı bekliyoruz.

 

 

 

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha