25 February 2021 Thursday
TFF 1. Ligde ikinci yarıya yeni stadı Çotanak Spor Kompleksi'nde Balıkesirspor maçıyla giriş yapan Giresunspor, Balde'nin jeneriklik kafa golüyle 3 puanı alırken, liderliğini sürdürmeyi başardı.

Lider Giresunspor’dan ikinci yarıya güzel başlangıç. TFF 1. Ligde ikinci yarıya yeni mabedi Çotanak Spor Kompleksi’nde Balıkesir maçıyla merhaba diyen Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor, gol yollarında bir hayli zorlandığı mücadeleyi Balde’nin 88’nci dakikadaki golüyle kazanırken, liderliğini sürdürmeyi bildi.

Hepimizin bildiği gibi, ilk maçlar zor olur. Hele bir de yeni statda oynamak, insana ayrı bir heyecan verir. Biz, Balıkesir maçında iki ayrı heyecanı birden yaşadık. 24 Ocak Pazar günü maça gidemeyip de televizyon başına geçen Giresunspor sevdalıları, zor bir 90 dakika yaşadılar. Rakibimiz Balıkesirspor kümede kalma mücadelesi içinde olan bir takım, Giresun’a en az bir puan hesabıyla gelmişti. Bunu da katı bir defans yaparak 88’nci dakikaya kadar gösterdiler. Böyle maçlarda erken gol bulamazsanız, zorlanırsınız. Nitekim de öyle oldu. Maçın mutlak hakimi olan Giresunspor, gol yollarında beklenen oyununu oynayamadı, dakikalar geçtikçe strese girdi ve 3 puanı ancak 88’nci dakikada kazanılan golle aldı.

Ara transferde kadrosuna takviye yapamayan ve mevcut kadrosuyla lige devam edecek olan Giresunspor’da, ikinci yarının ilk maçında alınan galibiyete sevindik ama, son anlarda 2 oyuncumuzun kırmızı kart görmesi, bu sevincimizi kursağımızda bıraktı. Burada bir parantez açarak, iki önemli oyuncumuz Diarra ve Nalepa’nın, rakip takım oyuncularına yaptığı gereksiz hareketi asla tasvip etmiyoruz. Galip takım oyuncusunun böyle bir hareket yaparak kırmızı kart görmesi, kendilerine hiç te yakışmadı. Bir anlık sinir bize pahalıya mal oldu. Bu oyuncuların dikkatinin çekilmesi gerek. Güzel bir hava ve moral yakalamışken, Diarra ve Nalepa’nın yaptığı bu sorumsuzluk, hiç te yakışık almadı. Gereksiz yere yapılan agresiflik, lider takım oyuncusuna yakışmadı.

Yeniden maça dönecek olursak, zor bir maçtan 3 puanla ayrıldık. Yeni mabedimizde lidere yakışır bir mücadele ortaya koymamız gerekiyordu. Özellikle ilk yarıda rakibin üzerine çok adamla gidemedik ve tempoyu bir türlü arttıramadık. Rakibimiz bizden çekindiği halde, hücum organizasyonlarında etkisiz kaldık. Buna bir de gereksiz yan ve geri paslar eklenince, gol için tam 88 dakika beklemek zorunda kaldık. Hücum organizasyonlarında rakibin üzerine daha çok adamla gidip, dikine atılacak paslarla ceza alanında daha üretken ve tehlikeli olmalıyız. Bunun için de hücum organizasyonlarında rakibi hataya zorlamamız ve çok adamla ataklar yapmamız gerekir. İlk maçlar tabii ki zordur, ama sen lidersin, lider gibi oynamalısın. Bunu da sağlamak için sürekli pres yaparak ve rakibi bunaltarak oynamamamız gerekir.

Artık ilk maç geride kaldı, zor da olsa 3 puanı aldık. Şimdi önümüze bakacağız ve hedefimize ulaşmak için her maça 3 puan için çıkacağız. İlk haftalardaki fikstür avantajımızı iyi değerlendirmemiz gerekir. Bu hafta sonu İzmir deplasmanına çıkacağız, rakibimiz küme düşmemeye oynayan Menemen. Bu maçta tek hedefimiz 3 puan olmalı ve buna da ulaşmak için 90 dakika çok iyi mücadele vermeliyiz. Kırmızı kartlar bizim için büyük kayıp. Ancak, onların yerini alacak diğer oyuncularımız, daha çok sorumluluk almak zorundadırlar. Hedefe kilitlenen bir takımın, içerde veya dışarda gereksiz kayıplar yaşamaması şarttır. Mutlu sona ulaşma yolunda tüm ekip olarak birlik ve beraberlik içinde mücadele etmek zorundayız. Tabii ki olaya maç maç bakacağız, eksiğimiz var diye rakibe fırsat tanımamalıyız ve çıkıp sahaya aslanlar gibi mücadele edeceğiz. Madem bu işe gönül verdik, yolumuz açık, avantajımız büyük, işte bu avantajımızı sonuna kadar devam ettirmeliyiz. Yakaladığımız güzel havayı en iyi şekilde sürdürelim ve kendimizi tüm rakiplerimize kabul ettirelim. Hafta sonu İzmir’de oynayacağımız Menemen maçı için Yeşil-Beyazlı temsilcimize başarılar diliyor ve şimdilik hoşça kalın diyoruz.


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklarbaldenalepaspor28diarra

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha