30 November 2020 Monday
Hafta sonu evinde Samsunspor'u ağırlayacak olan Giresunspor'da tüm hesaplar 3 puan üzerine kurulmalı.

Hafta sonu evimizde Samsunspor’u ağırlayacağız. Bu maç her iki takım yönünden büyük önem taşıyor. İki Karadeniz temsilcisinin Giresun’da yapacağı maç, takımların ligdeki iddiası açısından çok önemli. O yüzden her iki taraf da bu maça büyük maç olarak bakıyor.

Giresunspor’da maç öncesi morallerin yüksek olması, konsantrasyonumuzu daha da üst düzeye çıkarırken; bu maçta alınacak 3 puan, ligin üst sıralarına büyük heyecan getirecek. Samsun’un gücü ortada, ama bugüne kadar oynadıkları maçlarda henüz bir patlama yapamadılar. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın iddialı söylemlerine henüz karşılık bulamamış durumda. Bu zamana kadar 9 maçta 16 puan toplayabilen Samsun’u, burada yendiğimiz takdirde bir maç eksiğimize rağmen onları geçeceğiz. Şu anda 8 maçta 14 puana sahip olan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz, ligde hedefine yürümesi açısından bu maçta mutlaka kazanması gerekiyor.

Takımımızda bu maçla ilgili tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor. Bu hesabın da hayata geçirilmesi için, o maçta bambaşka bir hava ile oynamamız ve rakibimizi hataya zorlamamız gerekir. Kendi sahamızda rakip kim olursa olsun, atak bir futbol sergileyip baskılı bir oyun ortaya koymalıyız.

Samsun’un klas oyuncuları varsa, bizim de sonuca etki edecek futbolcularımız var. Sahaya çıkan oyuncularımız rakibin adından korkmadan mücadele etmeli ve maç boyunca baskılı oyunu elden bırakmamalıyız. Maçta topa ve rakibe her alanda pres yapıp, kazandığımız topları hızlı hücumlarla golle sonuçlandırmalıyız.

Samsun maçını kazandığımız takdirde, ligde iyice iddialı duruma geleceğimiz için, 90 dakika boyunca rakibimize göz açtırmamalıyız. Presli ve atak oyun kurgusu ile rakibimizi her an hataya zorlayıp, onların kalemize uzak olmalarını sağlamalıyız. Oyunda her an tempoyu yüksek tutup, rakibin üzerine üzerine gidip, onları hataya sürüklemeliyiz. 90 dakika kora kor mücadele verip, arzuladığımız atakları sürekli tekrar edip, takımı gol bölgelerine götürmeliyiz. Bu arada, defansı çok geride kurmayarak, ikinci ve üçüncü bölgelerde çok adam bulundurmalıyız. Maçta öylesine bir futbol sergileyip, rakibimizi yıldırmalı ve onların bizden çekinmelerini sağlamalıyız.

Giresunsporlu oyuncular takım halinde tempolu bir oyun sergileyip, rakibi sürekli baskı altına almalı ve gol ya da goller atmak için mücadele etmelidir. Bu maçın önemi büyük, o nedenle mücadelemizi buna göre yapmalıyız. Samsun’dan alınacak 3 puan bizim ligde ne denli iddialı takım olduğumuzu göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Haydi Çotanaklar, Samsun karşısında şahlanın. Sizlere güveniyoruz ve hafta sonu bizlere 3 puan armağan etmenizi bekliyoruz.Şahlanan bir Giresunspor’un da bunu başaracağına yürekten inanıyoruz.

 

 

 

 

 


GiresunsporSamsunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha