25 February 2021 Thursday
TFF 1. Ligde fırtına gibi esmeye devam eden lider Giresunspor, 20'nci haftanın son maçında renktaşı Bursaspor'u zor da olsa 2-1 yenerek, klasmanda en yakın rakibiyle puan farkını 4'e çıkardı.

TFF 1. Ligde galibiyet serisini 9 maça çıkaran ve en yakın rakibiyle puan farkını 4’e yükselten Giresunspor, 20’nci haftanın kapanış mücadelesinde renktaşı Bursa karşısındaki oyunuyla hayal kırıklığı yarattı. Konuk ekip Bursa, korona illeti ve sakatlıklar yüzünden eksik kadroyla geldiği Giresun’da, neredeyse büyük bir sürprize imza atıyordu. Bereket ki, korktuğumuz olmadı ve oyunun başlarında bulduğumuz 2 golle 3 puanı aldık.

Eksik Bursa karşısında maça iyi başlayan ve ilk 14 dakikada 2-0 öne geçen Giresunspor, oyunun ilerleyen bölümlerinde  işi gevşetince, rakip takım mücadeleye asılmaya başladı. Bursa önünde konsantrasyonunu kaybeden Giresunspor, farkı arttıracağı yerde oyunu rölantiye aldı ve gereksiz paslara yöneldi.  Kadromuz kısıtlı görünse de, oturmuşluğu ve takım oyunu ile sonuca gitmeyi biliyoruz. Bu da bize başarıyı getiriyor. Ancak, Bursa karşısında özellikle ikinci yarıda oynanan futbol lidere hiç te yakışmadı. Genç oyunculardan kurulu rakibimiz karşısında böyle silik bir futbol oynamamalıydık. Rakip takımın tecrübeli ayakları Özer, Aykut, Emircan ve Burak Altıparmak’ın hazırladığı güzel pozisyonları değerlendirebilecek oyuncular olsaydı, vallahi halimiz haraptı. Biz, özellikle ikinci yarıda Bursa’nın nesinden korktuk? Fark yapacağımız maçı diken üstünde bitirdik. Lider bir takımın böyle bir rakip karşısında bu kadar silik olmaması gerekirdi. Biz, bunu konsantrasyon eksikliğine bağlıyoruz. Nasıl olsa yeneriz havası, az daha bize pahalıya mal olacaktı. Neyse korktuğumuz başımıza gelmedi ve eksik Bursa’yı Balde’nin golleriyle kazasız-belasız geçtik ve puanımızı 44’e çıkardık. Sadece önemli olan 3 puanı aldık, o kadar..!

Görünüşte müthiş bir grafik yakaladık. Artık, her hafta galibiyete alıştık. Böyle olunca da ligdeki liderliğimiz devam ediyor ve her geçen gün de şampiyonluk yolunda avantajlı duruma geliyoruz. Rakiplerimizi gördükçe umudumuz daha da artıyor. Onlar puan kaybediyor, biz ise kazanıyoruz. İnşallah hep böyle devam eder ve sezon sonunda da 44 yıllık hasretimiz sona erer.

Yeniden maça dönecek olursak, as takımından 8’i covit ve 4’ü sakat futbolcusundan yoksun olarak sahaya çıkan Bursa karşısında ilk 14 dakikada attığımız gollerle galip geldik, ama özellikle ikinci yarıda ecel terleri döktük. Galibiyet,ofansif oyun ve doğru futbolla gelir. Hücuma çıkarken kaybedilen topları hemen karşılayıp yeniden atağa dönüştürmemiz ve hücum gücümüzü rakibimize kabul ettirmemiz gerekir.  Biz, ikinci yarıda sahada fazla bir şey yapmadık ve orta alanı tamamen rakibimize teslim ettik. Değişikliklerin de zamanında yapılmaması, silik oyunumuzun devam etmesine neden oldu. Bu arada, sahada hiçbir varlık gösteremeyen bir sürü oyuncu varken, gol ayağımız Balde’nin oyundan alınışına da bir anlam veremedik. Maçın uzatma bölümlerinde Traore ile yakaladığımız mutlak gollük pozisyonların kaçırılmasıyla ilk yarıda atılan gollere razı olduk ve zor bela mücadeleyi  galip kapadık. Şimdi haliyle önümüze bakacağız. Hafta sonu Bolu deplasmanına gideceğiz. Kümede kalma mücadelesi veren rakibimiz karşısında lidere yakışır bir futbol oynamamız gerekiyor. Madem lideriz ve hedefe koşuyoruz, bunun gereğini yerine getirmeliyiz. Rakiplerimiz artık bizden çekinmeli ve acaba liderden bir puan alabilir miyimin hesabını yapmalıdır. Liderlikte kalabilmemiz ve aradaki farkı korumamız için, her maçımızı kazanmak zorundayız. Bolu maçı için Yeşil-Beyazlı temsilcimize başarılar diliyor ve bu deplasmandan da 3 puan bekliyoruz.

 

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 10.02.2021 09:58

    Giresun sporlu Teknik Adam ve Yardımcı hocalar Sahada mücadele eden Giresun sporlu futbolcular Rakibine saygı duymadı ve bunun sıkıntılarıyla zorda olsa galibiyeti koruduk. Giresun sporlu Futbolcular rakibine saygı duymalı ve ona göre mücadele etmelidir.

Yorum yaz

Captcha