17 January 2020 Friday
Göreceksiniz, İzmir`den alınacak 3 puan takımı bambaşka bir havaya sokacak ve önümüzdeki maçlarda rakip takımlar bizden çekinir duruma geleceklerdir

 Evet sevgili sporseverler ve vefakar Giresunsporlular;

Futbolda yeni sezon hafta sonu başlıyor. Yepyeni bir heyecanla lige İzmir’de oynayacağımız Altınordu maçı ile merhaba diyeceğiz. PTT 1. Ligde geride kalan sezonda play-off’un eşiğinden dönen Giresunspor’da bu sezon bambaşka bir beklenti var. Yeni sezon için yeni bir kadro kuran ve Mustafa Kaplan’ı da takımın başına getiren Yeşil-Beyazlı ekipten bu sezon iyi bir sonuç bekleniyor.

Yeşil-Beyazlı yöneticiler, geçen yıldan daha iyi kadro kurulduğunu ifade ediyorlar ve takımdan çok ümitli olduklarını ileri sürüyorlar. Alınan futbolculara bakıldığında, biz de yöneticilerle aynı görüşü paylaşıyoruz. Lige İzmir’de Altınordu maçı ile başlayacağız. Her zaman olduğu gibi, ilk maçlar zordur. Ancak, iki ayrı yerde iyi bir kamp dönemi geçiren ve Teknik Direktörü Kaplan ile bütünleşen Giresunspor, sezona güzel bir başlangıç yapmak için İzmir’den 3 puanla dönmelidir. Altınordu maçının önemi Giresunspor açısından çok büyüktür.

Kurduğu güçlü kadrosuyla İzmir deplasmanına 3 puan parolasıyla gidecek olan Yeşil-Beyazlı ekibimizin, bu hedefine ulaşması için sahada 90 dakika var gücüyle mücadele etmesi ve eline geçirdiği fırsatları iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Lige; deplasmanda yapılacak güzel başlangıç, takımda ve taraftarlar arasında iyi bir hava yaratacak ve ikinci haftadaki Balıkesir maçında stadımız dolacaktır. Ayrıca, lige iyi başlamak ve galibiyetle girmek, moral ve motivasyon açısından hem futbolcularımızı ve hem de taraftarlarımızı daha da iyi bir noktaya getirecektir.

Giresunspor lige iyi başlamak için elinden gelen herşeyi yapmalı ve beraberliği dahi düşünmeden Altınordu karşısında 3 puan almanın mücadelesini vermelidir. Futbolda korkaklığın ve rakipten çekinmenin yeri yoktur. Eğer hazırsan, çıkar sahaya takır takır oynar ve golleri atar, istediğin sonucu alırsın. Yok, ben yenemiyorsam, berabere bari kalayım diye düşünürsen, sahadan elin boş ayrılırsın. O nedenle diyoruz ki, Giresunspor İzmir’de Altınordu karşısında mutlak 3 puan için oynamalı ve bunu da sağlamak için sahaya çıkan futbolcular 90 dakika mücadeleyi elden bırakmamalıdırlar.

Hiçbir takım sahaya yenilmek için çıkmaz, ama iyi mücadele eden, rakibini bunaltan ve sürekli gol arayan taraf sahadan üstün ayrılır. Biz de Giresunspor’dan ligin ilk maçında galibiyet bekliyoruz. Giresunspor İzmir’de galibiyete şartlanmalı ve mücadelesini ona göre yapmalıdır. Göreceksiniz, İzmir’den alınacak 3 puan takımı bambaşka bir havaya sokacak ve önümüzdeki maçlarda rakip takımlar bizden çekinir duruma geleceklerdir.

Yeni sezonun başta Giresunspor olmak üzere tüm takımlara hayırlı olmasını diliyor ve Yeşil-Beyazlı ekibimize Altınordu karşısında başarılar temenni ediyoruz.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha