25 February 2021 Thursday
Kutlu açıklamalarda bulundu

Kutlu açıklamalarda bulundu

Giresunspor'dan ayrılma kararı alan teknik adam Hakan Kutlu açıklamalarda bulundu.

Kutlu’nun açıklaması şu şekilde: “2019-2020 sezonunun beşinci haftası itibariyle 1 puanda olmasının yanı sıra mental anlamda negatif yönde kırılmış, sezon başı beklentilerinin uzağında kalmış Giresunspor’da göreve başladık.

Geldiğimiz günden bugüne kadar ben ve ekibim kulüp içerisinde yaşanan bir çok olumsuzluğa rağmen aynı konsantrasyon ve iştahla çalışmalarımıza devam ettik. Bu sürecin ilk bölümünde oyuncu gurubumuzla birlikte önce toparlanma sonrasında ise önemli bir ivmelenme süreci geçirdik.İlk yarının son bölümünü dokuz maçta 1 mağlubiyet alarak kapattık. Devre arasında rakiplerimiz kadrolarını önemli transferlerle güçlendirirken, maddi açıdan zaten önemli bir yükün altında olan kulübümüzü yüksek maliyetlerin altına sokmamak adına bedelsiz 3 genç oyuncuyu, tek yabancı transfer olarak da Marko Milinkoviç’i renklerimize kattık. Transfer yasağı nedeniyle istesek de son günlerde transfer yapamayacaktık. Sezonun ikinci yarısında pandemi sebebiyle verilen araya kadar    zaman zaman istemediğimiz puan kayıpları yaşasak da son bölümde 3 galibiyet, bir beraberlik alarak Play-off hattına yakın bir puanla araya girdik. Ara sonrası daha önce su yüzüne çıkmasa da maddi problemlerle yüzleşmek zorunda kaldık. Önce tüm takımımız, daha sonra ise yabancı oyuncularımız antrenmanlara çıkmayacaklarını bizlere ilettiler. Daha sonra bu problemler aşılsa da bu süreçte yabancı oyuncularımızın 15 günlük antrenman eksikliği oluşması bizi sezonun ilerleyen kısmında oldukça zorladı. Ligin başlaması sonrasında oldukça adaletsiz şekilde planlanmış fikstür   bizleri 12 günde 4 maç oynamaya mahkum etti. İlk iki maçı kazanmamıza rağmen daha sonra istemediğimiz sonuçlar alarak Play-off hedefimizden uzaklaştık.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı sonrasında verdiğimiz izin bitip şehrimize geldiğimizde oyuncularımızın büyük bir çoğunluğunun son iki maçta görev almamak için izin istekleriyle karşılaştık. Beklemediğimiz ve istemediğimiz bu durum karşısında ben ve ekibim bundan sonraki süreçte sağlıklı çalışma şartlarımızın devamının zor olduğuna kanaat getirmiş bulunuyoruz. Aldığımız bu kararın Giresunspor’a nihai bir veda olmadığını belirtmek istiyoruz. Gelecek sezonun  başında ilk önceliğimizin Giresunspor’un olduğunu kulübümüzün talebi doğrultusunda yeni sezonda öncelikli görüşmeyi kulübümüzle yapacağımızı ısrarla vurgulamak istiyorum.

Bu süreçte moralsiz ve zor bir dönem sonrası önemli birliktelik göstererek takımımızı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışan oyuncu grubuma, sıkıntılı süreçler geçirmemize rağmen iyi niyetinden şüphe duymadığım Başkanımız Sayın Sacit Ali Eren’e, yönetim kurulumuza (özellikle her zaman yanımızda olan İkinci Başkanımız Sayın Sinan Akgün’e), kulüp personelimize, yerel ve ulusal medya mensuplarına, geldiğimiz günden bu yana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve şehrimize kısa bir süre önce gelmiş olmasına rağmen bizlere olan güvenini her mecrada dile getiren Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Son olarak Giresun’a geldiğimiz ilk günden bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen, her şartta yanımızda olan Giresunspor taraftarlarına teşekkür ederim. Böylesi güzel şirin bir şehirde çalışmaktan, Giresun halkını yakından tanıma fırsatı bulmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim”          


hakan-kutluGiresunsporspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Hüsamettin altı sene sonra

Hüsamettin altı sene sonra

12`den vurdu

12`den vurdu

Yorumlar

 • Mkd 10.07.2020 13:02

  Söylediklerinle seneye iş bulmaya calisabilirsin Normal bir davranış ama etik değil spor ahlaki açısından SIFIR . Istemeğen oynamasın sen takımın teknik patronusun nasıl bye bye dersin ligler bitmeden .

 • Mehmet Gelberi 09.07.2020 23:06

  Son gelen cezalar özellikle covid kuralları ihlali gibi çok akılsız bir olay.Maddi açıdan zaten zor durumda olan kulüp şimdi bu yükü hiç kaldıramaz.Gerçekten yazık.... profesyonel bir ekip diye birşey kalmamış....

 • Mehmet Gelberi 09.07.2020 23:06

  Son gelen cezalar özellikle covid kuralları ihlali gibi çok akılsız bir olay.Maddi açıdan zaten zor durumda olan kulüp şimdi bu yükü hiç kaldıramaz.Gerçekten yazık.... profesyonel bir ekip diye birşey kalmamış....

 • Nizamettin BİLİR 09.07.2020 20:53

  Giresun spor kulübü başkanı ve yönetim kurulunun vizyonu yazıyla Sıfır.

Yorum yaz

Captcha