24 Mart 2019 Pazar
Karaibrahimoğlu: `Yeşilgiresun Belediyespor yalnız bırakıldı`

Karaibrahimoğlu: "Yeşilgiresun Belediyespor yalnız bırakıldı"

Üçüncü sezonunda Basketbol Süper Ligi'nden küme düşen Yeşilgiresun Belediyespor'da büyük üzüntü yaşanırken, Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu bir açıklama yaptı.

Yeşilgiresun Belediyespor’un büyük uğraşılar sonucu lige yükseldiğini ve bu başarıda Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun yanı sıra yönetim kurulunun büyük emeklerinin bulunduğuna dikkat çeken Karaibrahimoğlu: “Takımımız Türkiye basketbolunun 1 nolu ve Avrupa'nın sayılı liglerinden birisinde boy göstermesine rağmen maddi destek anlamında yalnız bırakılmıştır. “Belediyenin takımı” mantığıyla   siyasiler destek olmamış, dolayısıyla bürokratlar ve iş adamları da siyasilerin bu tavrından etkilenerek desteğe yanaşmamışlardır. Giresun adının olduğu bir yerde siyasi düşünceye yer verilmemelidir. Ancak bu açık ve net bir şekilde Yeşilgiresun Belediyespor üzerinde yaşanmıştır. Bir avuç insanın kendi çabasıyla  bu yükü ne kadar taşıyabileceği bellidir. Sonuçta da  güç yetmemiş ve istenmeyen durum yaşanarak küme düşülmüştür. Şehrimizin bu tür spor organizasyonlarında bir daha böyle düşünceler olmamasını diliyor, bir kez daha Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya, Bülent Yavuz’a, tüm yöneticilere, taraftarlara, basın mensuplarına Giresun’a yaşattıkları bu  rüya gibi 3 yıl için teşekkür ediyorum” dedi.


uğur-karaibrahimoğluspor28ÇotanaklarYeşilgiresun-BelediyesporÇotanaklar

Diğer haberler

Yorumlar

  • Çepni Beyi 15.05.2018 22:59

    Yeşilgiresun Belediye Basketbol takımına yazık oldu. Bu kafa ile seneye de küme düşeriz.Biz sürekli Giresun`da spor amatör kafa ile idare ediliyor dedik yine de diyoruz. Profesyonel takımlar amatör kafa ile yönetilemez. Futbol takımı da gidiyordu ama dua edelim bazı takımların puanları silindi..

Yorum yaz

Captcha