20 Ocak 2019 Pazar
Kandemir`den savunma alarmı

Kandemir'den savunma alarmı

Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Ahmet Kandemir yaptığı açıklamada; "Baktığınız da ligin en çok sayı yiyen ve en az asist yapan takımıyız. Savunmada önemli eksiklerimiz var. Bunları çözmemiz gerekiyor" dedi.

Yeşilgiresun Belediyespor’daki ikinci dönemine Trabzonspor galibiyetiyle başlayan ve 3 haftalık aradan sonra Dev Çotanaklara derin bir nefes aldıran Koç Ahmet Kandemir, takımın bugünü ve yarınları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunurken özellikle savunma hattında çok büyük eksiklikle yaşadıklarını söyledi.

Arka arkaya 3maç kaybeden ve özellikle Büyükçekmece deplasmanında yıpranan bir takımda mesaiye başladıklarını dile getiren Kandemir, kısa ve uzun vadeli programlarla Yeşilgiresun Belediyespor’u iyi bir seviyeye getireceklerini ifade etti .

SAVUNMADA EKSİKLERİMİZ ÇOK FAZLA

Ligin en çok sayı yiyen takımlarından biri olduklarını ve bu durumu çözmeleri gerektiğini kaydeden Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Ahmet Kandemir açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Takımla ilgili söyleyebileceğim şu. YGBS arka arkaya maç kaybetmiş bir takımdı. Özellikle Büyükçekmece maçı takımı psikolojik olarak yıpratan bir maç oldu. Bunun hemen arkasından yapılan koç değişikliği oyuncularda tedirginlik de yaratabilirdi. Biz bir hafta içerisinde bunların hepsini unutup takım haline gelmek için de çok çaba gösterdik. En büyük çabayı da başta oyuncularımız gösterdi. Trabzonspor maçında da iyi bir oyun ortaya koydular. Oyunu kazandık fakat sezon başından bu yana devam eden bazı eksiklikler o maçta da sürdü. Yani çok sayı yiyoruz. Daha iyi yerlere gelebilmek için veya bu ligde uzun süreli olmak için daha iyi savunma yapmamız gerekiyor. Ligde çok sayı yiyen takımlardan biriyiz. Bunu biraz çözmemiz gerekiyor. Baktığınız da ligin en az asist yapan takımıyız. Bazı matematik veriler bizim takımımızın oyun yapısını çok net belli ediyor. Bu da şu demektir takım oyunundan uzaklaşarak ve bireysel oynayarak, birbirimize pozisyon yaratmadan, topu çevirmeden oynuyoruz. Burada tabi aceleci ve erken yapılan atışlar bizi savunmaya gelmeye zorluyor. Bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız. Hani şuanda açıkçası takımın belli bir hücum kapasitesi var, belli bir hücum gücü var ama savunma ve ribaunt olarak aynı şeyleri söyleyememeyiz. Şimdi başladığımız çalışmalar bu yönde çalışmalar. Ancak şu da unutulmamalı ki bu işler üç-beş günde olacak işler değil. Zamana ihtiyaç var. Tabi bu arada maç kazanarak moralleri de yüksek tutmak lazım. Aşağıda kümede kalmak isteyen çok takım var. YGBS bu lig için çok düşük bütçeyle mücadele ediyor. Bu durum YGBS’un Süper lige çıktığından bu yana devam eden bir durum. Sonuçta vizyon olarak ve Türkiye Liginde oynayamayan bazı oyunculara süre vererek önemli hamleler gerçekleştirdi. YGBS bütçesi yüksek olmamasına rağmen basketbol camiasında saygı duyulan bir takım haline geldi. Bu çok önemli bir şey. Şimdi bizim yapacağımız şey öncelikle kısa ve uzun vadeli programlar. İlk olarak takımı küme düşme noktasından uzaklaştırıp, oyuncuların psikolojik olarak yıpranmamasını sağlamak. Çünkü bizim elimizde lider vasfında çok Türk oyuncu yok. Genç oyuncularımız var ve bu tür kaos ortamından zorlanabilirler. Yabancı oyuncular takımlarını ne kadar sahiplenseler de sonunda olaylara biraz bireysel bakabiliyorlar. Bizim şuanda yaptığımız şey müdafaayı yükseltmek. Elbet kaybettiğimiz maçlar da olacaktır ama kaybederken bile bir şeyler kazanmamız gerekiyor” dedi.

ZOR BİR PERİYODA GİRDİK

Yeşilgiresun Belediyespor olarak ardı ardına üç deplasman maçı oynayacaklarını aktaran Koç Ahmet Kandemir, çok fazla mücadele etmeden ve oyuna akıl koymadan deplasmanlarda kolay sonuca gidemeyeceklerini belirtti.

Zor bir periyoda girdiklerini vurgulayan YGBS Koçu Ahmet Kandemir; “Zor bir periyoda girdik. Ardı ardına Darüşşafaka ile başlayan Tofaş ile devam eden ve Uşak maçıyla sona erecek olan üç tane zorlu deplasmanımız var. Tabi bizim için zor bir periyot olacak. Bunun yanı sırada aynı zamanda takımı tanımaya çalışıyoruz. Eksikliklerimiz var. Biliyorsunuz ayrılan oyuncular oldu ve henüz onların yerine yeni isimler almadık. Çünkü lig devam ederken iyi oyuncu bulmak kolay olmuyor. Ayrıca transfer yapmak için de transfer yapmayı düşünmüyoruz. Netice de alacağımız oyuncunun bizi hedeflerimize götürmesi gerekiyor, katkı sağlaması gerekiyor. Görüştüğümüz bazı oyuncular da var fakat daha olarak imza aşamasına gelmedik.  Hafta sonu deplasmanda karşılaşacağımız Darüşşafaka bu sezon evinde hiç yenilmedi ve kuvvetli bir takım. Ama bizim artık bu saatten sonra takım ayıracak durumumuz yok. Kim olursa olsun yenmek için hazırlanacak ve yenmek için gayret göstereceğiz. Darüşşafaka’nın çok geniş bir kadrosu var ama sonuçta biz de kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. En azından bizim belli görüntüleri birleştirmemiz gerekiyor takımda. Daha fazla mücadele eden bir takım haline gelmemiz lazım. Deplasmanda rakip kim olursa olsun çok fazla mücadele etmeden ve oyuna akıl koymadan kazanmak pek kolay değil” diye konuştu.

 


Giresunsporspor28Yeşilgiresun-BelediyesporÇotanaklarahmet-kandemir

Diğer haberler

Giresun fırtınası `Es`sin

Giresun fırtınası 'Es'sin

Renan savunmaya

Renan savunmaya

Yalnız değil

Yalnız değil

Gol umudu yine Abiola

Gol umudu yine Abiola

Tevfik sınırda

Tevfik sınırda

Yeni yönetim, yeni hoca

Yeni yönetim, yeni hoca

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha