02 July 2020 Thursday
`Kaldığımız yerden devam etmeliyiz`

`Kaldığımız yerden devam etmeliyiz`

Giresunspor Başkanı Ali Eren: `Lige verilen zorunlu ara, sezon bitiminden, yeni dönemin başlangıcına kadar olan süreden bile fazla oldu. Hazırlanmak için ise fazla zaman yok. Kalan altı haftada iyi hazırlanan, şansı da yaver giden takımların mutlu sona ulaşacağına inanıyorum`

Giresunspor Başkanı Sacit Ali Eren, 19 Haziran’da kaldığı yerden başlayacak olan ligin sonunda hedefledikleri yere gelmek istediklerini dile getirdi.

Başkan Eren; “15 Mart’ta deplasmanda oynadığımız Osmanlıspor maçından sonra lige ara verildi. Yanlış anımsamıyorsam bu müsabaka ülkemizde profesyonel liglerde yapılan son karşılaşmaydı. 19 Haziran’da yeniden start vereceğiz. Kısa bir süre var. Takımımız bu süreyi en iyi şekilde değerlendirecektir. Lige olabildiğince hazır girmek istiyoruz. Bizim, lige verilen zorunlu aradan önce yakalamış olduğumuz bir çıkış vardı. Bu devam eder mi, fiziksel olarak oyuncularda düşüş olur mu, bu bir muamma” dedi.

ARA ÇOK UZUNDU

Başkan Eren; “Lige verilen zorunlu ara, sezon bitiminden sezon başlangıcına kadar olan süreden bile fazla oldu. Hazırlanmak için ise fazla zaman yok. Ligler yeni başladığında takımlar altı yedi haftada hazır olmuyor. Kalan altı haftada iyi hazırlanan, şansı da yaver giden takımların mutlu sona ulaşacağına inanıyorum.  İnşallah hedefe ulaşan takımlardan biri de biz oluruz” şeklinde konuştu. Kulüplerin mali açıdan sıkıntılı bir dönem geçirdiğinin de altını çizen Başkan Eren; “Covid-19 salgını Giresunsporumuz’u da olumsuz etkiledi. Sonuçta burası işleyen bir kurum ve buranın giderleri var. Bu süreçte gelirimiz de olmadı. Süper Ligden en alt lige kadar tüm kulüpler bu süreçten olumsuz etkiledi. İster istemez kulüpler maddi sıkıntı içerisine girdi. Bir şekilde kendi imkânlarımız ile devam etmeye, elimizden geleni yapmaya çalıştık” diyerek sözlerin tamamladı.


Giresunspordel-vallespor28Çotanaklarali-eren

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha