27 September 2020 Sunday
`İbra konusu kafaya takılmamalı`

"İbra konusu kafaya takılmamalı"

Yeşil-beyazlılarda Basın Sözcüsü Karademir; "Giresunspor'da çalma çırpma yok. Para vermeyen 'buraya para verdim' diyemiyor. Ben de o yönetimde görev yaptım. Transfere geçen sene biz yöneticiler çok fazla karışmadık. Zaten bir transfer komitemiz de yoktu"

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Kardemir, eski yönetimin kongrede ibra edilmesinin konuşulacak bir konu olmadığını dile getirdi.

Basın Sözcüsü Karademir; “Burada insanlar bir para çalarsa o zaman yönetimler ibra edilmez. Futbolcu maaşları, menajerlik ücretleri gibi paralardan dolayı kulüp borçlu. Baktığınızda hepsi yapılan harcamalar. İbra edilmediği zaman mahkeme süreci başlıyor. İbra edilen borçlara bakalım. 12-13 milyon TL civarında yönetici alacağı var. İbra konusu kafaya çok takılacak bir şey değil. Para vermeyen ‘buraya para verdim’ diyemiyor. Burada çalma çırpma yok. Ben de o yönetimde görev yaptım” dedi.

KUMPAS KURUYORLAR

Karademir; “ Kulübün bu borca getirilmesinin nedeni de çok yüksek miktarda rakamlara oyuncu alınması, çok yüksek maaşlar. Bu paraları sene içerisinde buluruz diye sözleşmelere yazıyorsunuz ama bulamıyorsunuz. Bir de pandemi konusu girince iş bu boyuta geldi. Geçen seneki oyuncuların rakamları da çok yüksekti. 250 bin EURO’yu peşin verecek olsanız o transferi yapmazsınız, zamanla vereceğiniz için bu parayı buluruz diye düşünüyorsunuz.  Transfere geçen sene biz yöneticiler çok fazla karışmadık. Zaten bir transfer komitemiz de yoktu. Menajerler kulüp başkanlarını kumpasa alıyor. Yok şu takım da bu oyuncuyu istiyor, yok bu takımda derken oyuncuyu yüksek miktarda almak zorunda kalıyorsunuz” şeklinde konuştu.


ferhat-karademirGiresunsporspor28Çotanaklaribra

Diğer haberler

Sadi`den taraftara armağan

Sadi'den taraftara armağan

Galibiyet pozu

Galibiyet pozu

Bursa evde yine kaybetti

Bursa evde yine kaybetti

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha