16 April 2021 Friday
Hasret çok yakında

Hasret çok yakında

yıllardır kovaladığımız Süper Lig hasretini yakalamak için uğraş verirken kimseye bu takımın ,futbolcuların hakkını yedirmemek için uğraş verdiğimizin bilinmesini istedim. Dilerim bunda da başarılı oluruz

Rakibine oynama fırsatı vermeyen, sahayı dar eden rakip futbolcunun top ayağında iken üç futbolcu ile pres yaparak  ona pas şansı tanımayan saha içinde ve dışında disiplininden taviz vermeyen evet vermeyen bir takım düşünün

                Kim bu takım dersek tabi ki GTZ Giresunspor değil mi? Tüm bunların dışında bahar havası çarpmış gibi kaç haftalardır istediğimiz performansı futbolcularımızdan alamıyoruz. Ben müneccim değilim ama yıllardır futbolcu psikolojisi ile yatıp kalktığım için yüzlerindeki o yorgunluğu görebiliyorum.

Bir de rakiplerin takımımıza karşı hırsı inadı da eklenince tabi ki sıkıntılarda yaşıyoruz. Önemli olan bu takımımıza güvenimizi yitirmemeliyiz. Bu takımın futbolcuları bu şehre bu yönetime gurbetteki Giresunlulara bu güveni vermedi mi?

 Peki bir maçın bile bir puan alınışından sonraki serzenişler niye kardeşim? Ne yapmak istiyorsunuz? Bir anlatın söyleyin de biz de bilelim?  Kötü oyun olabilir. Bak yukarda yazdık, eski verimi alamıyoruz dedik ama öldür demedik.Ne yaptık eleştiri oklarını kırmadan dökmeden yazmaya çalıştık.

Ben bu futbolun içinden gelen biriyim.Y ani okuyarak torpil koyarak hatta futboldan anlamadan girmedim.Oynadım.Yönetici ve yıllardır da bu görevi yaptım. Kırmadım dökmedim. Yazılarımda olumlu yazdığım halde bazıları tarafından yerlere vuruldum.

Bu kulüp kolay kolay buralara gelmedi dedim. Onu hep koruma adına karşılarında oldum.Bazıları ne konuşursa konuşsun kendi bildiklerim doğrultusunda hareket ettim.Tabiki hatalarımda oldu. Lakin şu son altı maçımız kalmışken biraz daha sevgi biraz daha saygılı olarak bu takıma desteğimizi vermeliyiz.

Çünkü yıllardır kovaladığımız Süper Lig hasretini yakalamak için uğraş verirken kimseye  bu takımın ,futbolcuların hakkını yedirmemek için uğraş verdiğimizin bilinmesini istedim. Dilerim bunda da başarılı oluruz.

Tabiki biz  yazarlar olarak her maçın iyi olmadığını kötü futbolunu sıkıntılı süreçleri de  yazacağız ama bu şimdi olmamalı. Bugün yapılacak kötü eleştiriler takım içinde psikolojik sıkıntılar yaratabilir.Futbolculara sahip çıkmanın tam zamanı.

Umut Kaf Dağı’nın ardında değil, tam da karşımızda. Çünkü bu lig bize haram artık. Yeni bir lig için savaşımıza devam edeceğiz. Belediye Başkanından, Valimizden, Milletvekillerimizden herkesten gereken desteği alan bu yönetim ve takımımıza bir kez daha sahip çıkmanızı istiyoruz. Çünkü bu şehir yıllardır Süper Lige hasret. Esen kalın.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esen

Diğer haberler

Güle güle git

Güle güle git

Rakip oluyorlar

Rakip oluyorlar

Yorumlar

  • Ali 06.04.2021 22:21

    Samsum macında,ikinci yarı oyuna giren Futbolcular ilk onbirde sahada olmalılar. Kimse,kimsenin hakkını yemiyor.Bu takım Futbolu.

  • ihsan Petekci 06.04.2021 15:05

    Kardesim ben onu bunu bilmem, Bu firsat 44 yil bir daha gelmez, biz ölürüz göremeyiz. Ne yapin ne edin bu takimi sampiyon yapin, Bizlerde her hafta TV basinda duaciyiz Saygilar

Yorum yaz

Captcha