13 April 2021 Tuesday
`Haksız rekabet olmaması için.`

"Haksız rekabet olmaması için."

Giresunspor'un teknik adamı Kutlu; "Şimdi bir takım sahaya iner, diğeri inmezse bu olmaz. Oyuncularımıza uygulamaları için program veriyoruz ama saha antrenmanı ve takım ile birlikte çalışmak çok farklı. Nereye kadar böyle götüreceğiz bilemiyorum"

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Kutlu, haksız rekabet olmaması için kulüpler olarak 3 Nisan’da antrenmanlara başlama kararı aldıklarını dile getirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin ne zaman başlayacağının henüz belli olmadığını kaydeden Hakan Hoca; “Belirsizlik devam ettiğinden sürekli program değiştirmek zorunda kaldık. TFF tarafından belirli bir takvim oluşturulmalı ve en azından denmeli ki 'şu tarihe kadar hiç bir kulüp antrenman yapmayacak', biz de teknik adamlar ve oyuncular olarak ona göre bir yol haritası çizelim. Şimdi bir takım sahaya iner, diğeri inmezse bu haksız bir rekabete yol açar” şeklinde konuştu.

UEFA YA DA FİFA ÇÖZER

Hakan Hoca; “Tüm kulüplerin görüşü alınarak antrenmanlara 3 Nisan’da başlanılması kararlaştırıldı. Kamuoyunda liglerin ne zaman başlayacağı konusunda fikir beyan eden çok ama ben bu işin sonunun UEFA ve FİFA'ya dayanacağını düşünüyorum. Bütün ülkeler oradan çıkacak karara uymak zorunda kalacak. Ben UEFA ya da FİFA'nın bu işi ülkelerin futbol federasyonlarına bırakacaklarını pek düşünmüyorum. Oyuncularımıza evde kaldıkları süre içerisinde yapabilecekleri antrenmanların programlarını veriyoruz. Futbolcularımız bunu yapıyor ama tabi ki de yeterli değil. Saha antrenmanı ve takım ile birlikte çalışmak çok farklı. Nereye kadar böyle götüreceğiz bilemiyorum” diye konuştu


hakan-kutluGiresunsporspor28Çotanaklar

Diğer haberler

3 sesleri

3 sesleri

14. randevu

14. randevu

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha