01 March 2021 Monday
Giresunspor`a Osman Çırak sözü

Giresunspor'a Osman Çırak sözü

Giresunspor'da seçimi kaybeden eski başkan Çırak: "Dava sonuçlandığında ben Osman Çırak olarak üzerime düşen görevi fazlasıyla aynı gün yerine getireceğim ve hiçbir talepte bulunmayacağım"

Giresunspor’da seçimi kaybeden eski başkan Osman Çırak, mahkeme sonuçlandığında hiçbir talepte bulunmayacağının sözünü verdi.

Eski Başkan Çırak; “8 Ağustosta yapılan Olağanüstü Genel Kurulun ardından göreve gelen Giresunspor Yönetim Kurulu’nun daha koltuklarına oturmadan hakkımda yapmış olduğu basın açıklaması ile kamuoyu önünde beni farklı bir anlayış içerisinde göstermeye çalışmalarını ve hakkımda olumsuz bir algı yaratmaya çalışmalarını anlayabilmiş değilim. Mahkemeye intikal etmiş olan alacağımın ve haklılığımın henüz sonucu belli olmadan ve bu konuyu şahsımla görüşmeden basın yoluyla benden istemelerini çok manidar ve ön yargılı bulduğumu ifade etmek istiyorum.  Bugüne kadar hiçbir Giresunspor kulüp başkanının alacağına itiraz edilmemiş olup sadece benim alacağıma karşı çıkılmıştır!” dedi.

 “ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ..”

Çırak; “Her onurlu vatandaş gibi bende konuyu yargıya taşıyarak ismimi aklamak istedim. Şimdi ben soruyorum: Kulübün bu sezonki TFF gelirini ilave ettiğimizde yaklaşık elli beş milyon TL borçlanmasının hesabını sorma gereği duymayan veya duymak istemeyen yönetim kurulu; bir önceki yönetimin, yöneticilerini listesine alarak yapılan kongrenin diyetini mi ödüyor? Bunu Giresun halkının ve spor kamuoyunun vicdanına bırakıyorum ve buradan söz veriyorum; mevzu bahis dava sonuçlandığında ben Osman Çırak olarak üzerime düşen görevi fazlasıyla aynı gün yerine getireceğim ve hiçbir talepte bulunmayacağım. Ancak aynı duyarlılığı mevcut Yönetim Kurulunun Başkanı ve yöneticilerinden de bekleyeceğim. Mevcut yönetimin Giresunspor’a yaptıkları veyahut da yapacakları ekonomik desteğin ve bağışların makbuzlarını da kamuoyuna ibraz etmelerinin takipçisi olacağız” diye konuştu. 

Eski Başkan Çırak; “Şimdi benim ve Giresunspor taraftarının; Yönetim Kurulu’nun açıklamış olduğu kulübü borçlandırmama ve armayı daha yukarılara taşıma sözleri ile sosyal medyada günlerce yazılan, söylenen, vaat edilen sözlerin hayata geçmesinin takipçisi olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer önemli husus ise bakanımız Sayın Nurettin Canikli’nin ve birçok kurumun vermiş olduğu bunca desteğe rağmen kulübün 55.000.000 milyon TL borcunun olmasıdır. Giresun halkının ve spor kamuoyunun bu konuyu da düşünmesini rica ediyorum. Ayrıca komşu ilimizden Giresun’da iş yapan aynı zamanda Giresunspor yönetiminde de yer alan bir işadamı yanında çalıştırdığı 60’a yakın hemşerisi veya farklı illerden işçi arkadaşları kulübe üye yaparak bu kişilere blok halinde oy kullandırmıştır.  Bu durum güzide kulübümüzün geleceğinde belirleyici bir rol üstlenmiştir. Bir Giresunlu ve Giresunspor sevdalısı olarak bu yönetici arkadaşa böyle bir tabloyu kendi memleketinde sergilemesini de tavsiye ederim. Zira kendi memleketinde bulunan hiçbir spor kulübünün benzer bir duruma müsaade edeceğini düşünmüyor ve her Giresunlu hemşerimin de benle aynı fikirde olacağına inanıyorum. Bu duruma zemin hazırlayan kişileri de Giresunluların vicdanına havale ediyorum. Ayrıca şu husus da unutulmamalıdır ki Giresunspor’un kaderini Giresunlular belirlemelidir. Çünkü Giresunspor’umuz maç kaybettiğinde veya başarısız bir süreç yaşadığında bu duruma doğal olarak Giresunlu hemşerilerimiz üzülmektedirler.

“GİRESUNLULAR’IN TAKTİRİNE BIRAKIYORUM”

Çırak sözlerine şöyle devam etti: “Bu yönetici arkadaş imal ettiği ürünün belli bir kısmını devlet kurumlarına satmak suretiyle aynı iş kolundaki Giresunlu firmaların önünü de ekonomik anlamda büyük oranda kesmiştir. Acaba bu arkadaşın Giresunspor sevdası iş hacmini her geçen gün büyütmesinden mi kaynaklanmıştır yoksa bu sevdanın altında başka nedenler mi vardır bunu da Giresun halkının takdirini bırakıyorum. Belirtmeden geçemeyeceğim bir diğer husus da mevcut başkan, 3-4 ay öncesine kadar bir önceki başkan ve yöneticileri kendi gazetelerinde en ağır şekilde eleştirip onlardan hesap sorarken, yapılan Olağanüstü Genel Kurul da ve sonrasında her nasılsa tek bir söz dahi söyleme gereği duymamıştır. Atalarımızın ‘Körler sağırlar birbirini ağırlar” diye güzel bir sözü vardır. Bu sözün de yorumunu ve açılımını Giresun halkının vicdanına bırakıyorum.  Zaman her şeyin cevabını kendi içinde taşır. Söz hakkı verildiğinde cevabımı Osman ÇIRAK olarak vermeye her zaman hazır olduğumu belirtir ve yeni seçilen yönetimi tekrar tebrik ederek Giresunsporumuz’a başarılar dilerim.  Ayrıca bu seçim sürecinde bize destek veren-vermeyen tüm büyüklerime ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.”

 


osman-çırakGiresunsporspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Kadro aynı

Kadro aynı

Bir gün izin

Bir gün izin

Sergio şoku

Sergio şoku

Yorumlar

 • MKD 23.08.2020 13:20

  Adam Ba ,Ahmed Abad ,Serry,İdiazza ,Skbric kaç tanesini tanıyorsunuz ? Giresunsporun transfer tahtası bu sporculara ödenmeyen alacaklar için kapalı .İdiazza denilen futbolcuya 240 bin euro odeyecek Giresunspor arkadaş bu adam kaç maç oynadı takımda ? hiç vicdan yok mu sizde bu kadar para verilir mi tanımadığınız birine ? Bunları transfer eden iki önceki yönetimde ki arkadaşlar size soruyorum kim ödeyecek bu paraları ? Sayın Caniklinin yaninda fotoğraf çektirip yolluyordunuz basına şimdi de bu paraları ödeyin yanlişi yapan siz faturayı ödeyecek olan Giresunspor sonrada biz giresunluyuz deyin sağda solda . Bir sözüm de Erkan Sozeri ye bu takımın ekmeğini yedin bu futbolcular senin zamanında alındı otel lobilerinde (Ankara) video dan seyrederek mi aldınız? menejerlerin palavrasiyla açıkla kardeşim .Yok ben istemedim diyorsan kim aldı bunlari takıma ?İlk önce dürüstlük ,vicdan ,hesap verebilirlik bunlar olmazsa bu borçlar daha da büyür maalesef.

 • MKD 23.08.2020 12:40

  İkinci bir sorun sayın adayın söylediği sayın Caniklinin takıma katkısı maddi olarak mı olmuştur ? Olmuşsa yapılan yardimlar devlet bankalarından kredi almak yoluyla mı olmuştur ? Bağış yoluyla mı olmuştur ? Hibe yoluyla mı olmuştur ? Bunun da şeffaflık esas olduğuna göre açıklanması çok önemlidir .Yine Zeytinburnu Belediyesi`nin Giresunspor a maddi yardımı olmuşmudur ?

 • HadimHamdi 23.08.2020 08:39

  Seninleyiz değerli Osman Çırak başkanım. Şimdi feragatlik yapma zamanı onlarda. Ve dahi artık mazeret değil, icraat yapmak durumundalar. Ayrıca, 81 Vilayet Ankara`dan yönetilirken Giresunspor Giresun`dan yönetilir söylemlerinin ne anlam ifade ettiğini sezon sonu beraber göreceğiz. Gerçek Giresunlu/Giresunsporlulara selam olsun.

 • MKD 22.08.2020 17:21

  Evet Osman Çırak çok haklı bir önceki yönetim kurulu nasıl ibra edildi bunu bize açıklaması lazım mevcut yönetim . Ali Eren ve ekibi ayrıca gelecekteki alacaklarada temlik koyarak ibra edildi . Bu normal mi ? Yolsuzluk var mı ? Bu kulübün parası nasıl böyle harcanmış soran yok .Ayıp günah sorsan kurban keser hepsi bayramda arkadaş siz takimi kurban etmişsiniz bankalara utanma arlanma yok mu sizde ?Anlatın nereye bu kadar para harcadınız ? Başarısızlığın faturasını ödeyin kardeşim .Kimse sizi zorla getirmedi oraya .Aday olup isteyerek başkan oldunuz .Emanet böyle mi teslim edilir ?

Yorum yaz

Captcha