22 July 2019 Monday
Giresunspor taraftarları bana `Abi` desin!

Giresunspor taraftarları bana 'Abi' desin!

Abiola Dauda hedefinin Giresunspor'da geçen sezondan daha iyisini yapmak olacağını söyledi. Giresun ve Giresunspor'a geliş süreci hakkında da bilgiler veren Nijeryalı. "Ben Abiola Adedeji Dauda'yım. Ancak taraftarlarımızdan bir isteğim var" dedi ve şöyle devam etti:

Sölvesborg; Kalmar FF, Kızılyıldız, Vitesse, Heart Of Mild ve en son Atromitos Athen formalarını giydikten sonra yeşil-beyazlı ekip ile yolu kesişen Abiola Adedeji Dauda, Giresun ve Giresunspor’a kısa sürede alıştığını söyledi.

Giresunspor taraftarlarından kendisine ‘abi’ demesini isteyen golcü oyuncu; “Çünkü bana Dauda’ diye hitap edilmesine pek alışkın değilim. Ben Abiola’yım. Ama taraftarlarımız bana kısaca ‘abi’ diyebilirler” ifadelerini kullandı. Kulüp tercümanı Saruhan Karaman aracılığı ile açıklamalarda bulunan 30 yaşındaki Nijeryalı Abi’miz geçen sezon Yunanistan Süper Liginde 10 gol attığını ve ana hedefinin Giresunspor’da bu sayının üstüne çıkmak olduğunu belirtti.

GELMEK İÇİN HAZIR DEĞİLDİM, BİRAN DA KARAR VERDİM 

12 yıldan bu yana profesyonel olarak futbol oynadığını dile getiren Abiola, Giresunspor’un kendisine teklif de bulunduğunda Türkiye’ye gelmek için hazır olmadığına dikkat çekerken ardından Çotanak diyarlara geliş hikayesini anlattı. Oldukça samimi açıklamalarda bulunan Abiola; “ Giresunspor’dan teklif aldığımda düşünmek için pek zamanım olmadı. Ancak konuştuğum kişiler Türkiye’ye gitmemi istediler. Fakat dürüst olmak gerekirse burası için hazır değildim. Çünkü başka opsiyonlara bakıyordum.  Menajerim bana Giresunspor’dan bahsetti ve ‘Bu teklif senin Türkiye’de oynaman için iyi bir fırsat olacak’ dedi. Bunun yanı sıra şehirle ilgili bilgi almak için çok fazla vakit bulamadım.  Daha sonraki günlerde menajerim bana şehir ve kulüp yapısından bahsetti. Aslında daha önceden buraya gelen arkadaşlarım da vardı ama kulübe gelene kadar Giresunspor’u tanıma fırsatım olmamıştı. Giresunspor’u projeleri anlatılınca gelmeye karar verdim” dedi.

GİRESUN DENİLDİĞİ GİBİ KÜÇÜK BİR ŞEHİR DEĞİL

Abiola Dauda Giresun’a gelmeden evvel şehir hakkında kendine yanlış bilgiler verildiğinin de altını çizerken; “Transferin gerçekleşmesi aşamasında bana Giresun’un küçük bir şehir olduğunu söylediler ama kesinlikle öyle küçük bir şehir değil burası. Kaliteli ve güzel bir şehir. İnsanlar sıcak ve aynı zaman da deniz çok güzel. Burada iyi insanlar var. İnsanlar birbirlerini iyi dinliyorlar ve en önemlisi birbirlerine saygı duyuyorlar.  Bu şehir için de geçerli, takımımız için de geçerli. Ayrıca buraya gelelim üç hafta oldu. Benim açımdan şuana kadar her şey pozitif gelişti. İyi de bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Başta antrenörlerimiz bizlere son derece iyi davranıyorlar. Takım arkadaşlarım da öyle” diye konuştu.

TARAFTARLARIMIZ BENİ ‘ABİ’ DİYE ÇAĞIRSINLAR

Abiola Adedeji Dauda isimlerinden hangisini kullanmak istediği yönündeki soruya da içtenlikle cevap veren Nijeryalı golcü oyuncu; “ Taraftarlarımız bana ‘Dauda’ değil de ‘Abi’ derlerse çok mutlu olurum. Çünkü ben Abiola ismini kullanmaktan keyif alıyorum” şeklinde konuştu.  Bu arada kulüp tercümanı Saruhan Karaman’ın “Abi, burada yani Türkiye’de büyük kardeş demek, sen bu durumdan rahatsız olur musun’ diye sormasının ardından gülerek Saruhan Karaman’a cevap veren Nijeryalı yeni gol umudumuz; “ Ben Abiola’nın kısaltılmış hali için Abi demelerini istedim. Ama abileri olarak benden küçük taraftarlarımıza kardeşleri olarak da benden büyüklere maçlar kazandırmak isterim. Eğer benim golümle maç ya da maçlar kazanırsak buradaki gazeteciler ‘Giresunspor abisiyle kazandı’ şeklinde başlıklar dahi atabilirler” dedi.  

HEDEFİM 10 GOLÜN ÜZERİNE ÇIKMAK

Geçen sezon Yunanistan Süper Liginde 10 gol attığını ve Giresunspor’da bu sayının üstüne çıkmak istediğini belirten Abiola; “Sizlerin de bildiği gibi ben geçen sezon 10 gol attım. Hedefim her zaman en önce yaptığımın daha da üzerine çıkmak. Giresunspor’daki hedefimse geçen sezonki gol sayımın üzerine çıkmak. Kafamda böyle kesin bir rakam yok ama dediğim gibi geçen sezonun daha üstüne çıkmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

ABİ’DEN TARAFTARA MESAJ VAR

Son olarak Giresunspor taraftarlarına mesajlar yollayan 30 yaşındaki Abiola açıklamalarını şu cümleleriyle sonlandırdı: “Taraftarlarımızın sevinci ve üzüntüyü fazla yaşamaları veya abartmaları normal. Ben buraya gelmeden evvel geçen yıl ki meslektaşım Dale hakkında bilgi sahibi de oldum. Ama ben gittiğim hiçbir yerde taraftarlarla sorun yaşamadım. Yani taraftar olarak her şeyin en iyisini arzu etmeleri ve talep etmeleri de çok normal bir durum. Ben asla küsmeden maçın ilk saniyesinden hakemin son düdüğüne kadar Giresunspor’un başarısı için ter akıtacağım.”


abiolaGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha