20 September 2019 Friday
Giresunspor 4G`ye geçmek istiyor

Giresunspor 4G'ye geçmek istiyor

Yeşil-beyazlılarda teknik patron Diyadin: "Cumartesi günü deplasmanda Ümraniyespor ile karşılaşacağız. Organize bir ekibe karşı sınav vereceğiz. Osmanlıspor deplasmanından olduğu gibi Ümraniye'den de galibiyetle dönmeyi arzuluyoruz"

Sezon ilk üç maçında önüne çıkan rakipleri devirerek ligin zirvesinde yer alan üç takımdan biri olan Giresunspor, zorlu Ümraniyespor müsabakasından da zaferle dönmenin planlarını yapıyor.

Teknik adam Metin Diyadin, ligin çok iyi başlamanın camiaya ve taraftara büyük moral olduğunun altını çizerek; “Sezonun ilk üç haftasında galibiyetler elde ederek, lige başlamamız çok güzel oldu. Yeni bir takım olduğumuz için böyle seri galibiyetlere çok ihtiyacımız vardı ama sadece dokuz puan aldığımızı ve daha iyi yerlerde olabilmek için kazanmaya devam etmemiz gerektiğini çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

MAÇ MAÇ BAKIYORUZ

Tecrübeli teknik adam sözlerine şu şekilde devam  etti: “Daha önce de ifade ettiğim gibi takımımıza geç katılan arkadaşlarımızın antrenman ve maç eksikliğiyle yarışa başladık. Bu bölümde oyuncularımızın oyun planlarımıza sadık kalmaları, kazanma azimleri, takım içindeki arkadaşlıkları bu maçları iyi geçmemizi sağladı. Her hafta üstüne koyarak devam etmek durumundayız.  Cumartesi günü deplasmanda Ümraniyespor ile karşılaşacağız. Organize bir ekibe karşı sınav vereceğiz. Osmanlıspor deplasmanından olduğu gibi Ümraniye’den de galibiyetle dönmek istiyoruz. Milli maç arasına daha moralli girmek amacındayız. Sezon başında da söylediğim gibi biz maç maç bakıyoruz.”  


GiresunsporÜmraniyesporosmanlıspormetin-diyadinspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Ali Faik Köksal 29.08.2018 07:21

    Ümraniyespor maçı bizim için kırılma maçlarından birisidir.Eğer başarılı bir sonuç alırsak bambaşka bir hedefe doğru yol alırız. Geçen sene ki kadar güçlü olmasa da, sizin de söylediğiniz gibi Ümraniyespor oturmuş ve dengeli bir takım. Orta sahalarında ki en iyi futbolcuları olan İbrahim`i Erzurumspor`a vermelerine rağmen, hala bölgeler arasında herhangi bir kopukluk yaşamadan bir tezgah gibi hep birlikte savunma ve hücum yapmaya çalışan organize bir ekip. Bence en güçlü yanları: 1. Oğuz Ceylan ve Leandrinho`dan oluşan sağ tarafları, 2. Bu ligin en iyi stoperlerinden birisi olan Appindangoye`ye ve ön liberoda sahada basmadık yer bırakmayan Timur Temeltaş`a sahip olmaları 3. Her ne kadar çok iyi tanısak da sürpriz sızmaları ile her an gol pozisyonuna giren Recep Aydın`dır. Bu takıma karşı deplasmanda başarılı olabilmek için: 1. Birinci ve ikinci bölgelerde çok iyi organize olarak, sıkı bir savunma ve orta saha hakimiyeti sağlamamız, 2. Boluspor`un yaptığı gibi ayağa paslar ve kanat akınlarının yanı sıra akın yönünü değiştirerek defans dengelerini bozmamız ve 3. Oyun yapımıza uygun olan, araya atılacak toplar sonucunda hızlı ileri üçlümüz ile ani gol şansı yakalamamız ve değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu arada, sağbek Oğuz Ceylan ile içe katederek oynamasını seven sağaçık Leandrinho`nun kontrol altında tutulabilmesi için Hüsamettin`in çok fazla ileri çıkmaması ve Adama Ba`nın da rakip takım ataklarında sürekli Oğuz Ceylan`ı marke etmesi de elzemdir. Allah(C.C) yar ve yardımcımız olsun.

Yorum yaz

Captcha