26 May 2020 Tuesday
Yapılırken yanlış yerin tercih edilmesinden, o kadar itirazımıza rağmen Ek sahaya yapılmasından artık vazgeçtim şimdi olanlara bakıyorum ve şaşırıyorum.

Giresun Olimpik yüzme havuzunun başına gelenler pişmiş tavuğun bile başına gelmemiştir demek doğru bir teşhis olur.

Yapılırken yanlış yerin tercih edilmesinden, o kadar itirazımıza rağmen Ek sahaya yapılmasından artık vazgeçtim şimdi olanlara bakıyorum ve şaşırıyorum.

Allah aşkına bu konuda kamuoyunu tam olarak aydınlatacak bir Yetkili yok mu Giresun’da. Bekliyorum…

ONLAR MI ENGELLİ YOKSA…

Ülkemizde güzel işlerde oluyor ama pek gören olmuyor. İşitme Engelli futbol milli takımı harikalar yaratıyor. Avrupa ve dünya Şampiyonlarında rakiplerini dize getiren altın madalyayı Türkiye’ye getiren sporcularımız bu kez koleksiyonlarına Olimpiyatları da ekledi.

Samsun’da düzenlenen olimpiyatlarda müthiş sonuçlar ardından finalde Ukrayna ile oynayan ve penaltı atışları sonucunda rakibini 4-3 mağlup ederek kupaya uzanan takımımızı yürekten kutluyorum. Sayfalarca haberi hak ederken kıyıda köşede yer veriliyor. Onlar mı engelli yoksa onları görmeyenler mi ? Karar sizin…

TERİM SAYGINLIĞINI TAMAMEN KAYBETTİ

Galatasaray ile  UEFA kupasını kazanmış daha sonrasında İtalya’nın ve dünyanın sayılı kulüplerinden Fiorentina ve Milan’ı çalıştırmış Fatih Terim, milli takımı çalıştırmaya başlamadan önce 100 kişi üzerinden anket yapılsa 95 kişi onaylamazdı. Göreve geldikten sonrada herkes bir an önce gitmesini arzu ediyordu. Yaradan Türk halkına ödülü verdi, Terim bir kavgaya karıştı ve milli takım macerası son buldu.

“Fatih Terim istifa mı etti, görevinden mi alındı? “ sorusu günlerce askıda kaldı. Terim sonunda  tvitır üzerinden açıklama yapto. Kısaca şunu söyledi “ İstifa etmedim. Net yazayım. TFF tarafından görevime son verildi”  Resmen kovulduğunu dile getiriyor. Demek ki parayı çok seviyor. “Kariyer ve saygınlık için yıllar gerekir ama devirmek için 1 dakika yeter” sözü bir kez daha gerçek oldu. Terim, Türk halkının gözünde şimdi tam anlamıyla bitti. Doğrusunu söylemek gerekirse iyi de oldu.

ADA 10 YIL ÖNCESİ GİBİ

Giresun Ada üzerinde konuşup duruyoruz. Tarihi dokudan söz ediyoruz. Gidip, görmeyenler için şunu söylemekte fayda var, şu hali ile görmektense hiç uğramamanız hayrınıza olacaktır.

Adaya 10 yıl önce gittiğimde aynı görüntüler 10 yıl sonra gittiğimde yine karşıma çıkıyorsa bir gram bile ileri gidilmemiş demektir.

Ada için Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın gereğini yapmasını ve orayı cazibe merkezi haline getirmesini arzu ediyorum.

ÖZGÜRLÜK YOLUNA ÖNLEM ŞART

Giresun’da bir yol var. Adı Özgürlük Yolu. Geçtiğimiz gün şehir içinden bunalınca kendimi oraya atayım dedim. Tehlike çanlarının çaldığını gördüm. Kaya parçaları her an insanların başına düşebilir. Yaralanmalar Allah göstermesin daha da vahim olaylar olmadan önce mutlaka önlem alınması gerekiyor.  Can ve canların yanmaması için hiç zaman geçirmeden lütfen harekete geçilsin…

KARŞIYIM

Fatih Terim’in havadan para almasına

Sahte din adamlarına

Senede 1 defa olsun kitap okumayanlara

Yayaya yol vermeyen sürücülere

GÜNÜN SÖZLERİ

“Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir “ Albert Einstein

- "Ne kadar zengin olursan ol yiyebileceğin kadar yersin. Testiyi denize daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır."  Mevlânâ

“Dün iptal edilmiş bir çektir, yarın emre hazır bir senettir, bugûn ise peşin paradır. Bugûnden yararlanınız. “ Kay Lydns


fıra-akyolfatih-terimGiresunsporspor28Yeşilgiresun-Belediyesporfırat-ın-meydanı

Yorumlar

  • Giresunlu 11.03.2018 22:26

    FIrat bey anonsculuğu yapamıyorsun eline yüzüne bulaştırıyorsun bi ordan git. Ben ve maça gelen yaklaşık 10 kişilik bir arkadaş grubumuz var hepimiz senin oraya yakışmadığını düşünüyoruz. Bizde size karşıyız :)) Saygılar

Yorum yaz

Captcha