13 Kasım 2018 Salı
Şimdi Giresunspor taraftarlarının tedirginliğini gidermek Giresunspor yönetimin işi. Sanırım bu sorunlara başkan Mustafa BOZBAĞ gerekli yerlere çözümleri bulup gerekli transferleri yapacaktır. İnşallah alınan yeni futbolcular Giresunspor'un bu saydığımız eksik yerlerini doldurmasını canı gönülden ümit ediyorum her Giresunsporlu gibi

 İnanın Giresun’un Cadde ve sokaklarında Giresunspor’a gönül vermiş Giresunspor’un en değerli sahipleri olan Giresunspor taraftarlarının kaygılarını ve endişelerini dinledikçe gerçekten üzülmemek elde değil.

                Geçen sene tarihi bir fırsatı kaçırdıktan sonra ikinci devreden sonra yazı yazmama ve Giresunspor’u eleştirmeme kararı almıştım Ama Giresunspor’un saygın taraftarları hep bana sitem ettiler. Neden yazmıyorsun? Neden susuyorsun diye tepkilerini gösterince elimden ne gelir ki diye ben de onlara serzenişte bulundum.

                Devre arasında iyi bir kaleci ve iyi bir santrafor alınmasını çok istedim aynı Giresunspor taraftarları gibi. Benim görevim bir gazeteci olarak gördüklerimi yazmak; transfer yapmak değil.

Mehmet Akyüz’ün, santrafor Dale’nin takımdan ayrılmasıyla yeni gelen transferlerin beklenilen performansı göstermemesi nedeniyle ikinci devre küme düşme tehlikesi bile yaşadık.

Devre arasında dokuz tane transfer yapıldı. Gelenlerin takıma katkısı takımdan ayrılan oyuncular kadar bir gerçek ki takıma faydalı olamadılar. Teknik direktör Metin Diyadin’i gönderip Yılmaz Vural’ı başa getirip ondan da bir sonuç alamayınca tekrar Metin Diyadin’i takımın başına getirilmesi ile yine de ilk yarıdaki başarı yakalanamadı.

                İlk devre tarihi bir fırsatı yakalamışken ikinci devre alınan bu oyuncular Giresunspor’a çok katkı veremeyince tarihi bir fırsatı kaçırmış olduk.

                Otuz yıl futbol oynadım. Yaptığım olumlu ve olumsuz eleştiriler futbol bilgi birikimime dayalıdır. Hiçbir zaman futbolda ezbere konuşmadım. Yiğidi öldürüp hakkını vermemezlik yapmadım. Giresunspor’un saygın taraftarı bilsin ki TRT 1’de spor yorumcuları dahi televizyon programına çıkmadan en az benimle 10 dakika o haftaki maç ile ilgili yorum alıyorsa ve yorumlarımı aynı hassasiyetle tüm Türkiye’deki sporseverlere aktarıyorsa ve söylediklerime hak veriyorlarsa demek ki benim gözlemlerim ve haklılığım sezon sonunda belli oldu.

                Ben de her Giresunlu gibi Giresunspor’a gönülden bağlanmışım. Giresun halkının da Giresunspor’u sevmesi, Giresunspor’a sevdalı olması Giresun halkının geninde vardır. Giresun insanının Giresunspor’undan başka neyi kaldı ki? Allah bu sevdayı insanların ailesinden birisi gibi yapmış. İşte bu duygularla bu taraftarların serzenişlerine cevap veremeyince ben de mahcup oluyorum. Kim ister ki Giresunsporumuz kötü gitsin.

 Geçen sezonun bırakın Giresunspor da Spor Toto 1. Ligde en iyi orta saha oyuncusu olan Dodo ve Panos’un gitmesi Giresunspor taraftarlarının bütün ümidini kırdı. Şimdi Metin hoca fizik gücü düşük ve oyunu yavaşlatan Fatih Atik ve Muhammed Reis ile mi Giresunspor’u ileriye taşıyacak? İnşallah gidenlerin yerine yeni gelenler Dodo ve Panos’u aratmaz.

                Tabii ki Giresunspor’un duyarlı, futboldan anlayan taraftarları haklı olarak takımın gidişatı için bana sitem ediyorlar. Geçen sene altı maçta üç gol yiyen üç sene birlikte oynayan müdafaayı bozduk. Giresunspor neyi kazandı ve ne kazandık?

 Çağın futbolunda liberoda ve stoperde oynayan iki futbolcunun en azından bir tanesinin çok hızlı olması lazım ki Giresunspor’un müdafaasını bir an önce ileri çıkartması lazım. Şimdi Aykut ile Çağlar liberolu stoper oynayabilir mi? İşte Giresunspor taraftarının müdafaadaki bu durumuna ve orta sahadaki Dodo ve Panos’un gidişiyle birlikte oluşan duruma tedirgin olmasın da ne yapsın? Panos gerçekten iyi bir ön libero. Hem fizik gücü ve mücadelesiyle bu ligin üstünde bir futbolcuydu. Dodo ise topu çok hızlı ileriye taşıyan, topu sağa ve sola yönlendiren tekniğiyle mükemmel bir ikiliydiler. İnşaallah gelenler bu oyuncularından artılarından daha fazlaları vardır.

 Geçen sene müdafaadaki sorunu çözemedik ki yeni alınan oyuncularla şimdi oturmuş orta saha oyuncularının ayrılması sorununu nasıl çözeceğiz?

 Şimdi Giresunspor taraftarına ben de hak veriyorum.  Ben de sizler gibiyim. Âmâ şimdi gazetem aracılıyla sesinizi Giresunspor başkanına duyuruyorum.

 Şimdi Giresunspor taraftarlarının tedirginliğini gidermek Giresunspor yönetimin işi. Sanırım bu sorunlara başkan Mustafa BOZBAĞ gerekli yerlere çözümleri bulup gerekli transferleri yapacaktır. İnşallah alınan yeni futbolcular Giresunspor’un bu saydığımız eksik yerlerini doldurmasını canı gönülden ümit ediyorum her Giresunsporlu gibi.

 Ben Giresunspor taraftarlarının dilek ve temennilerini sizlere aktarmış bulunuyorum.  Ben inanıyorum ki başkan Mustafa BOZBAĞ Dodo ve Panos gibi ismi daha önceden duyulmamış iyi futbolcuları Giresunspor’a katacaktır.

 İnsanız herkes hata yapabilir önemli olan bu hatalardan ders çıkarıp doğruyu bulabilmektir. iyi günde de kötü günde de Giresunspor hepimizin…

 


GiresunsporMustafa-Bozbağspor28Çotanaklarmehmet-akyüzdalemetin-diyadinyılmaz-vural

Yorumlar

  • AHMET KARAGÜL 29.07.2018 16:20

    FETHİ BEY ERGİN KELEŞİ ALMIŞIZ YAHU ERGİN KELEŞ GECEN YIL 1 GOL ATMIŞ DAHA EVVLKİ YIL 3 TANESİ TÜRKİYE KUPASINDA DANDİK TAKIMLARA OLMAK ÜZRE 8 GOL ATMIŞ NAPCAZ BU ADAMI BİZ ADAM İSMİ İLE ALINIYOR YAZIK GÜNAH GİRESUNSPORUN PARALARINA BOZBAG HERŞEYİ BİLİYORUM SANIYOR AMA BU NASIL TARNSFER YA

  • Selim Özmen 19.07.2018 12:16

    Fethi bey bu yazıda yerden göğe kadar haklı. Geçen sezon ilk yarıda muhteşem bir Giresunspor vardı. İkinci yarı için o muhteşem takıma çok daha iyi bir golcü ve bir kaleci gerekliydi. Ama ne oldu ise gelen transferlerde aşı tutmadı. Bir de Yılmaz Vural ile macera aramak da nereden kimin aklına geldiyse bu da olmadı. Olamazdı zaten. Bu takımdan en son gitmesi gerekenler dikine oynayan Panos ve Dodo idi. Onlar de neden elde tutulmadı anlamış değilim. Yine de yeni gelenlerin başarılı olmasını diliyorum. O sene, bu sene olur inşallah.

Yorum yaz

Captcha