07 March 2021 Sunday
Sekiz maçtır gol yemeden galip gelen, her maçın sonunda liderlik koltuğuna daha da bir yerleşen Giresunspor'u gönülden kutluyorum.

Menemen maçına çıkmadan önce kafamı rahatsız eden birçok soru vardı;
a) Hiç gereği yokken kırmızı kart ile devre dışı kalan iki yıldızımız Diarra ve Nalepa’sız bu maçı nasıl atlatacaktık?
b) Durup dururken Akhisar’ın hocası bizi niye diline doladı?
c) Şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerimizden biri Adana Demirspor’ken maçımıza niye Adana Bölgesi Hakemi Caner Ak atandı?
d) Sosyal medyada Türkiyenin dört bir yanından takımımızın başarısına neden dil uzatılıyor?
Bu sorulara da cevabı ancak sahada Giresunspor verebilirdi… Bizimkilerde öyle bir cevap verdiler ki… Aman Allah’ım… Birbirinden güzel tam dört gollü bir cevap.
Her şeyden evvel hakem hakkındaki önyargılı düşüncemden dolayı Caner Ak’tan özür dilerim. Son zamanların en güzel hakem yönetimini izledik. Tebrik ederim.
Diarra ve Nalepa’nın boşlukları Sadi ve Erol Can tarafından mükemmel bir şekilde dolduruldu. Epey zamandır ilk onbir’de görev almayan Sadi’nin dönüşü muhteşem oldu. Erol Can için söyleyecek söz bulamıyorum… Şahane…
Akhisar’ın hocasını muhatap alıp da birkaç söz söylesem mi, bilemiyorum. Bu galibiyeti de çözememişse yapacak bir şey yok. O vatandaşı, küçük bir rol kapabilmek için ünlülere bulaşan uvertürlere benzetiyorum; ne de olsa şimdi moda Çotanaklar… Salla gitsin…
Artık oynadığımız oyun, aldığımız puan ve ligdeki konumumuzdan dolayı özellikle sosyal medya bize dil uzatamaz. Hele Samsunspor’un attığı beraberlik golünü görünce… Tam kara mizah…
……
Maça son derece sakin, kararlı ve atak başladık. İlk on dakika bizim üstünlüğümüz ile geçilirken bir ara Menemenspor oyuna ortak olmaya çalıştı. Ancak 28.dakikada Hüsamettin’in nefis pasına aynı güzellikte vuran kaptanımız Eren Tozlu’nun attığı gol sarı-lacivertli takıma hüsranı yaşattı. Golden sonrada aynı sakin oyunumuzu oynamaya devam ettik. 39.dakikada oyun boyunca Menemen’in tek tehlikeli atağı kalemizde yaşandı, şükür ki topları yan direğimizden geri geldi. 44.dakikada ise Sergen, Eren Tozlu’nun kafa pasını ağlara göndermekte güçlük çekmedi.
İkinci devre Menemenspor daha atak oynar diye düşünürken Giresunspor maça kaldığı yerden devam eti. Önce üst üste kornerler geldi sonra da 49.dakikada Balde’nin klas vuruşuyla üçüncü golümüz… Bu golden sonra tamamen oyun hâkimiyeti bize geçti. Maçın hiçbir anında oyun disiplininden taviz vermeyen yeşil-beyazlılar aynı kararlılıkla dördüncü golüne de ulaştı. Erol Can’ın müthiş pası ile ceza alanına giren Sergio günün dördüncü golünü de Menemen ağlarına bıraktı…
Skor tabelasında her ne kadar 0-4 skoru yazsa da oyun daha farklı da bitebilirdi. Bir ara Balde, Uzodimma,Traore adeta gol kaçırma yarışına girdiler. 74.dakikada Hüsamettin’in ayağına taban atan Zenke kırmızı kart ile oyun dışında kalırken maç boyunca tam dört Menemen’li oyuncu da sarı kart gördü.
Sekiz maçtır gol yemeden galip gelen, her maçın sonunda liderlik koltuğuna daha da bir yerleşen Giresunspor’u gönülden kutluyorum. Ancak henüz bir şey kazanamadık. O nedenle ayaklarımız yere sağlam basmalı.

 

 


erdem-hocaGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha