16 April 2021 Friday
bizim takımdan puan almak zor

Giresunspor- Ankaraspor maçının ardından rakip takımın Teknik Sorumlusu (hiçbir Giresunlu futbolseverin hazzetmediği) Ümit Özat, müthiş bir maç sonu kritiği yapmıştı Giresunspor için… Özat : “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Giresunspor futbolun gerçeğini bilerek iyi ve birlikte oynuyor. İyi savunma yapıyorlar, iyi gidiyorlar, kalitelerini bilerek oynuyorlar. Şansları da yanlarında, buldukları pozisyonları da değerlendiriyorlar” demişti.
Şu vakte kadar gördüğüm en doğru tespitlerdi…
Şansla, balla gidiyorlar diyenler Çarşamba günü oynadığımız Adana maçında Hüsamettin’in ortası ağları bulunca (0-1) “yine haklı çıktık “ dediler mi acaba?
Ya ikinci golümüzde Nalepa’nın vuruşunda top rakip oyuncu Hakan Çinemre’nin ayaklarına çarpıp bir de kaleciyi ters köşeye yatırıp ağlarla buluşunca(0-2), acaba kafalarını bir yerlere vurdular mı?
Şaka bir yana bizim için çok önemli olan ve hatta biraz da ürktüğümüz bir deplasman maçında 0-4’lük bir skorla sahadan galip ayrılmak Giresunspor’a çok yakıştı.
Adana atağı başlayacakken Mehmet Taş’ın topu kapması ve Sergio’yu görmesi, Balde’nin nefis plase vuruşu ile atağımızın turuncu-beyazlı ağlarda sonuçlanması (0-3) ve uzatma dakikalarında kornerden gelen topa Sergen’in vurduğu kafa ile skoru tayin etmesi (0-4) Çotanakların bu haftada liderlik koltuğunda rahatça oturmasını sağladı.
Maç boyunca gayet sakin, rahat ve ne yaptığını bilen bir oyun oynadık. Savunmamız ve kalecimiz yine dört dörtlüktü. Yardımlaşma, birbirinin açığını kapatma, kademe anlayışı üst düzeydi. Orta sahada Mehmet Taş olağan üstü oynadı. Son haftaların sessiz ismi Caner de bu kez kıpır kıpır’ dı.
Ne oynadığını bilen Giresunspor karşısında oyun disiplininden uzak bir Adanaspor izledik. Bir de kalecileri ambulansla (tansiyon sorunu nedeniyle) sahadan ayrılınca ne yaptığını bilmez bir hale geldiler. Ligin ilk devresinde Giresun’da konuk ettiğimiz, bizimle kıran kıran’a mücadele veren Adanaspor’la bu Adanaspor arasında dağlar kadar fark vardı… Belki de farkın esas nedeni turuncu-beyazlıların bu sezon ligde beklediği hiç bir şeyin kalmamasıydı…
Kısaca maddelersek;
1-Maçın Hakemi Alper Çetin birçok pozisyonda kararsız kaldı. Özellikle maçın ilk bölümünde konsantrasyon zorluğu çekti.
2-Adanaspor Kalecisi Goran Karacic’in sağlık sorunu hepimizi üzdü. Giresunspor Sağlık Ekibinin de tedaviye yardımcı olması spor sahalarında görmek istediğimiz hareketlerdendi. Tebrikler.
3-Beşiktaşlı Necip, bu sezon mütevaziliği, alçak gönüllülüğünün yanı sıra oynadığı futbol ile de taraftarlarının gönlüne geç de olsa girmeyi başardı. Bizim Hüsamettin’i Necip’e benzetiyorum. Yıllardır hak ettiği alkışı bu sene Çotanaklardan doyasıya alıyor. Bravo Hüsamettin…
4- Bu hafta sonu bizi yine iyi bir rakip bekliyor. İzmir’in güçlü temsilcisi Altay ligin başında tartışmasız şampiyon adaylarından biriydi, geride kaldılar. Çıkış arıyorlar.
Ancak bizim takımdan puan almak zor…

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha