16 April 2021 Friday
Kaç zamandır Samsunlu taraftarlar her yerde Giresunspor'u şöyle yapacağız-böyle yapacağız, yılların intikamını alacağız diye söylenip duruyorlardı. Samsunspor'un Başkanı da geri kalmıyor "Benim helal kazandığım parayı Samsunspor'a yatırmam nedeniyle işlerimiz rast gidiyor. Helal para olunca böyle oluyor. Giresunspordan liderlik unvanını alacağız." diye demeçler veriyordu. Bu işlerin konuşma ile olmadığını, sporda er meydanının saha olduğunu ve gereken cevabın sahada verildiğini tüm aleme gösteren Çotanakların gözlerinden öpüyorum

Spor Toto 1.Liginde ikincilik koltuğunda oturan Samsunspor  karşısına çıkan Lider Giresunspor, muhteşem bir sonuçla sahadan galip ayrılmayı bildi.(0-2)
Baştan sona bir disiplin içinde maçı sürdüren Giresunspor istediklerine son dakikalarda da olsa kavuşmayı bildi. Gerçeği söylemek gerekirse maçın mutlak hakimi yetmiş dakika Samsunspor’du. İlk dakikalardan itibaren oyun bizim alanımızda sürmeye başladı. Bu bölümlerde bizden Eren Tozlu sakin oyunuyla takımımızı atağa çıkartmaya çalışan isimdi.
Zaman ilerledikçe kırmızı-beyazlılar yarı sahamıza iyice yerleşmeye başladı.Sağ tarafımızdan Keremcan- Yasin , sol tarafımızdan da Caner Arıcı- Hamroun ikilileri sürekli atak tazelediler. Devre sonuna doğru ise Samsun savunma ortasına atılan toplarla etkili olmaya çalıştı. Başta Tolgahan, Diarra ve Sergen olmak üzere defansımız bu ataklara da geçit vermedi.
İlginçtir ilk devrenin en önemli pozisyonunu da Balde ile 44. dakikada biz kaçırdık.
İkinci devre de Samsun ataktı. Samsunspor’un tatlı-sert oyunu Hakem Ümit Öztürk tarafından hoş görülünce bizim için sıkıntılı dakikalar başladı. Arada bir saman alevi gibi parlayan hücumlarımıza da şahit olduk ama hiç biri sonuç getirici olmadı. Altmışlı dakikalarda sahamızdan çıkışlarda pas hataları da yapmaya başlayınca savunmamıza yine çok iş düştü. Ön alanda Samsun sürekli baskı uygulayınca geriden çıkmakta çok zorlandık.
70.dakikada Nalepa’nın yerine oyuna giren Erol Can zorlu gidişatı değiştiren isim oldu. Bu oyuncumuza 72. dakikada uçan tekme atan Keremcan tereddütsüz kırmızı kart görünce Giresunspor önce bir nefes aldı sonra da Samsun yarı sahasına yerleşmeye başladı. Oyun disiplininden uzaklaşan kırmızı-beyazlılardan Kubilay, bu kez ayak tabanı ile Hüsamettin’i dağıtınca Hakem bir kez daha kırmızı kartına başvurdu.
Bu dakikalardan itibaren dokuz kişi kalan Samsun kalesine atak üstüne atak düzenledik ve amacımıza 90+1 ve 90+7’de Traore ile iki kez ulaştık.
1 -Gerilim dolu bir maçta gayet sakin kalabilen, disiplinden hiç ödün vermeden müthiş bir galibiyet kazanan takımımızın Teknik Heyet ve Futbolcularını kutluyorum.
2- Kaç zamandır Samsunlu taraftarlar her yerde Giresunspor’u şöyle yapacağız-böyle yapacağız, yılların intikamını alacağız diye söylenip duruyorlardı. Samsunspor’un Başkanı da geri kalmıyor “Benim helal kazandığım parayı Samsunspor’a yatırmam nedeniyle işlerimiz rast gidiyor. Helal para olunca böyle oluyor. Giresunspordan liderlik unvanını alacağız.” diye demeçler veriyordu. Bu işlerin konuşma ile olmadığını, sporda er meydanının saha olduğunu ve gereken cevabın sahada verildiğini tüm aleme gösteren Çotanakların gözlerinden öpüyorum.
3-Eleştiri ve tenkitler her zaman takımın başarısı için. Darılma- gücenme yok. Başarmak için çok çalışmak, inanmak ve kenetlenmek şart.

 


erdem-gülertekinGiresunsporspor28ÇotanaklarSamsunspor

Yorumlar

  • H B 22.03.2021 15:00

    Hakem ittirmesiyle aferin....

Yorum yaz

Captcha