16 April 2021 Friday
`Dört gözle o günü bekliyoruz`

"Dört gözle o günü bekliyoruz"

Giresunspor'un teknik adamı Kutlu: "Biz; oyuncularımızı, kulüp çalışanlarımızı, başkanımızı ve de taraftarımızı çok özledik. Mecburi izin süresi 20'nin üzerine çıktığı zaman yeni bir sezona hazırlanıyormuş gibi bir hazırlık periyoduna girmemiz lazım. Psikolojik olarak da teknik adamların biraz eğitim alması gerektiğini düşünüyorum"

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Kutlu, dört gözle yeniden topbaşı yapacakları ve maç oynayacakları günü beklediklerini dile getirdi.

Liglere ara verilmesinin ardından ‘evde kal’ çağrısına uymak için Giresun’dan Ankara’ya gittiğini dile getiren Hakan Hoca; “Beşinci haftada göreve başlamıştık. Çok karakterli bir oyuncu grubu ile çalışıyoruz. Geldiğimiz günden itibaren sporcu kardeşlerimizle, yöneticilerimiz ile birlikte önemli işlere imza attık.  Son dört maçta form grafiğimiz yükselmişti. Biz; ,oyuncularımızı, kulüp çalışanlarımızı, başkanımızı ve de taraftarımızı çok özledik.  Giresun’u çok özledim. Liglerin tatil olmasının ardından evimizde kalabilmek için hemen Ankara’ya gelmiştim.  Çalışma zorunluluğu olmayan insanların muhakkak evde kalmaları gerekiyor. İnşallah hiç bir şekilde eksilmeden sağlıklı bir şekilde onlara kavuşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“ZAMAN UZADIKÇA…”

Teknik patron Kutlu sözlerine şu şeklide devam etti: “Zaman uzadıkça bu işe yeniden ısınmak fiziksel olarak oldukça zor olacak. Mecburi izin süresi 20 günün üzerine çıktığı zaman yeni bir sezona hazırlanıyormuş gibi bir hazırlık periyoduna girmemiz lazım. Sezon başında yaptığımız yüklemeleri yeniden yapmamız gerekecek. Futbolun içerisinde olan herkesin insan olduğunu unutmamamız gerekiyor. İşin içinde sağlık olunca tabiî ki de psikolojik olarak etkilenmeler olacaktır. Farklı metotlar deneyeceğiz. Koronavirüs dünyanın karşılaşmadığı bir durum. Bizim de bu konuda öğrenmemiz gereken şeyler var. Televizyonlara bilim adamlarının yanı sıra psikologlar da çıkmaya başladı. Biz teknik adamların, futbolcularımız ile bir araya geldiğimizde onların karşısına hazırlıklı geçmemiz gerekir. Psikolojik olarak da teknik adamların biraz eğitim alması gerektiğini düşünüyorum.”  


Giresunsporspor28Çotanaklarhakan-kutlu

Diğer haberler

Güle güle git

Güle güle git

Rakip oluyorlar

Rakip oluyorlar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha