12 April 2021 Monday
Giresunspor kendi evinde oynadığı maçta güçlü rakibi Eskişehir'i 3 golle geçerken haftayı da 3 puanla kapatmayı başardı.

Yeşil beyazlı ekibin Eskişehir maçında ortaya koyduğu mücadeleci ve hücuma yönelik oyun taraftarlarını da ileriki haftalar için oldukça umutlandırdı.

As Başkan Hasan Ali Tütüncü’nün ani vefatı nedeniyle oldukça duygusal anların yaşandığı maça oldukça hızlı başlayan yeşil beyazlılar özellikle sağ kanattan Dialiba’nın sürüklediği ataklarla rakibini sürkülase etti. İlk yarıda gelen iki golle devreye rahat giren Giresunspor ikinci yarıda skoru korumayı tercih edip oyunu da orta sahaya taşıdı. Bunda da başarılı oldu. Maçta takımın en iyilerinden Korkishko nun sarı kart görerek cezalı duruma düşmesinin yanında Teknik direktör Diyadin’in yaptığı oyuncu değişiklik hamleleri de yerinde idi.

Maç 3-0 olduktan sonra sert futbolu ile tanınan Korkishko oyundan çıkarılmış olsa bence bu sarı kartı görmezdi, burada Metin hocanın yanlış yaptığını söyleyebiliriz.

Bir parantez de kaleci Anıl’a açmak gerek. Sezon başında ikinci kaleci olarak düşünülen ancak biraz da mecburiyetten ilk on birde sahaya sürülen kaleci Anıl’ın bu formu ile kaleyi kolay kolay bırakacağını sanmıyorum. Eskişehir maçında da görevini fazlasıyla yerine getiren oyuncu Giresunspor kalesinin emin ellerde oyduğunu gösterdi.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha