16 June 2019 Sunday
CHP`li Yılmaz: Giresunspor`a bir gol atmış olduk

CHP'li Yılmaz: Giresunspor'a bir gol atmış olduk

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, İl Genel Meclisinde gündem dışı yaptığı konuşmada, Giresunspor'a verilen arazinin tekrar geri alınarak satış kararını değerlendirerek; "Giresunspor'a bir gol atmış olduk" dedi.

Yılmaz;” Giresunspor ’a verilmeden önce yeşil alan olduğu için hiçbir değeri olmayan bu yere,  Giresunspor projesi için belediyemiz nitelik kazandırmış, istasyon alanı yapmış, biz de Giresunspor’a tekrar kiralayacağımıza, bunu fırsata çevirip, CHP grubunun ret oylarına rağmen, bu yeri satarak Giresunspor ’a 1 gol atmış olduk İl Özel idaresi olarak” diye konuştu.

GİRESUNSPĞOR’A KAZANDIRILMALIDIR

Yılmaz; “Bu meclise seçildiğimiz günden beri hep Giresun’umuzun markası Giresunsporumuz için kalıcı arabGençlik Merkezinin Giresunspor’a kiralanması önergemiz o gün reddedilmişti bu meclis tarafından. Ancak daha sonra 06.11.2015 tarihinde bu meclis, iktidarı ve muhalefeti ile hep birlikte Aksu mahallesinde o gün için yeşil alan olan 3 bin 859 metrekare yeri Giresunspor’a kiralamıştır. Daha da ileriye giderek 03.04.2017 tarihli kararı ile de bu kiralama kararını iptal ederek 25 yıllığına bu yeri Giresunspor’a tahsis etmiştir. Bizim de CHP grubu olarak destek verdiğimiz bu çok önemli Giresunspor projesine, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Belediye Meclisi de söz konusu alanı yeşil alandan çıkarıp, akaryakıt istasyon alanı olarak imar planına işleyerek Giresunspor’un önünü açmıştır. İl Özel idaremizin, İl Genel Meclisi ortak kararı ile söz konusu yerin Giresunspor’a kazandırılması kamuoyu tarafından takdirle ve sevinçle karşılanmıştır. Ancak Sayıştay denetiminde Giresunspor’a bu tahsisin yapılamayacağı belirtildiğinden, 03.07.2018 tarihinde Meclisimiz bu tahsisi kaldırmıştır. Değerli arkadaşlar, buraya kadar yapılan işlemler doğrudur. Ama bundan sonrasında, futbolun diliyle söyleyeyim, Giresunspor’a çalım atılmıştır. Yani Giresunspor ’a verilmeden önce yeşil alan olduğu için hiçbir değeri olmayan bu yere,  Giresunspor projesi için belediyemiz nitelik kazandırmış, istasyon alanı yapmış, bizde Giresunspor’a tekrar kiralayacağımıza, bunu fırsata çevirip, CHP grubunun ret oylarına rağmen, bu yeri satarak Giresunspor ’a 1 gol atmış olduk İl Özel idaresi olarak” ifadelerini kullandı.

 

 

 


Giresunsporarazichpözel-idae

Diğer haberler

Giresunspor`a mı geliyor

Giresunspor'a mı geliyor

Mutluluklar

Mutluluklar

2. Ligden taliplisi var

2. Ligden taliplisi var

Pazartesi resmen başlıyor

Pazartesi resmen başlıyor

Yorumlar

 • Ömer 11.01.2019 23:57

  Zaten bunlar, takımın borç batağına gireceğinden çekindikleri için süper lige çıkmak istemiyorlar.

 • engin 10.01.2019 14:19

  son golü vatandaş atar merak etme

 • we jı 10.01.2019 09:35

  Ülkeye hiç bir faydası olmayan,üretime hiçbir faydası olmayan sürekli cari açık vermemizdeki en büyük kalemlerinden biri olan ve şimdide milletin parasıyla çiftçiye,emekçiye,hayvancıya destek vermek amacıyla kurulan Ziraat Bankası`nın kredileriyle arkası toplanmaya çalışılan,ne idüğü belli olmayan mafyatik yöneticilerin batırdığı futbol kulüplerine verilen tüm destekler kesilmelidir.Yöneticiler kendi kaynaklarıyla,kendileri özel sektörden buldukları sponsporlarla destek sağlamalıdırlar.Kamu kaynakları asla kulüplere kullandırılmamalıdır.Chelsea,Arsenal,Bayern Münih gibi kulüpler belediyespor muydu da dünya çapında kulüpler haline geldiler?Borçlarını devletleri mi ödedi?Bunları bir araştırın.Elin oğlu bizim arazilerimizden elde edilen ve bize harcanması gereken gelirlerle gelip burada yata yata milyon dolarları cebine koyup giderken mutlu oluyorsanız ben de sizlerden utanıyorum.

 • Hamdi altun 09.01.2019 09:26

  Asıl golü sana atarlar inşallah ayıp be Giresunspor'a bir gelir kaynağı kazandıralım demiyorda bir gol attık diyor. Siz nasıl Giresunlusunuz utanıyorum sizden

Yorum yaz

Captcha