14 October 2019 Monday
`Burada yarım kalan bir işimiz var`

"Burada yarım kalan bir işimiz var"

Giresunspor'un deneyimli savunma oyuncusu Aykut Demir, geçen sezon çok eleştirildiği bir dönemde Giresunspor ve Giresun halkının kendisine moral verdiğine dikkat çekerken; "Kariyerimde ilk kez bir alt ligde oynuyorum ancak burada olmaktan son derece mutluyum" dedi. Sezon başında bazı teklifler almasına rağmen Giresunspor'da kaldığını aktaran Aykut Demir ikinci kez takımımızı tercih etmesini şu sözleriyle özetledi:

Geçen sezon başında Trabzonspor’a veda ettikten sonra Giresunspor’a transfer olan ve bu sezon ikinci kez yeşil-beyazlı ekibin başarısı için ter akıtan deneyimli savunma oyuncumuz Aykut Demir, Giresun’da ve Giresunspor’da olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulunan Aykut Demir; “Futbol kariyerimde ilk kez bir alt ligde oynuyorum. Bu benim için bir ilk oldu. Bu sezon için burada kalmamın sebebi ise geçen sezon yarım bıraktığımız işi tamamlamak. İnşallah bunu başaracağız” dedi.

BURADA OLMAK GÜZEL DUYGU

Tecrübeli futbolcu; “Türkiye’de ki futbol kariyerimde ilk defa bir alt lig de oynuyorum ve oynadığım takım da Giresunspor. Bu anlamda Giresunspor ilk oldu benim için. Çünkü ben kariyerimde Gençlerbirliği, Trabzonspor ve bir sene de Osmanlıspor’da oynamıştım. Dolayısıyla hep Süper Ligde mücadele ettim. Türkiye de alt lig olarak Giresunspor’da oynamam ilk oldu. Her şeye rağmen burada olmak güzel bir duygu. Biliyorsunuz ben Trabzonluyum ve buraya geldiğimde şehirle ilgili de bir sıkıntı yaşamadım. Hem kültürel ve insanlar olarak buranın memleketimden farkı yok. Geçen sezona baktığımız da ise daha iyi olabilirdi” diye konuştu.

BENİ BAĞRINA BASTILAR

Aykut Demir: “Geçen sene en çok eleştirildiğim bir dönemde hem Giresunspor kulübü hem de Giresunspor taraftarları beni bağırlarına bastılar. Bu sene burada kalmam da taraftarlarımızın da etkisinin olduğunu söyleyebilirim. Buraya geldiğimden bu yana taraftarlarımız ve halk beni son derece sıcak karşıladı. Yine geçen seneye baktığımız da ben o takımda yer alan bir birey olarak misyonumuzu tam tamamlayamadığıma inanıyorum. Açıkçası onun da verdiği bir burukluk vardı. İşimizi yarım bırakmayalım diye bir sene daha deneyelim istedim. Geçen sene olmadı inşallah bu sene olur diye buradayım. Tabi bunun yanı sıra kulübümüzün, taraftarlarımızın ve Giresun halkının bana yanaşması burada olmam için büyük etken oldu” şeklinde konuştu.

DAHA DA İYİ OLACAĞIZ

Aykut; “Şuanda daha sezon başı. Ne kadar iyiyiz desek de doğru olmaz. Takıma yeni katılan çok arkadaşımız var. Dışarıdan gelen ve ülkemizi ve ligimizi bilmeyen birçok arkadaşımız var. O yüzden biraz daha zaman alabilir. Şuanda iyiyiz ancak zamanla daha da iyi olacağımızı söyleyebilirim. Dediğim gibi alıştığımız bir şehir. Futbola son derece yatkın bir şehirde yaşıyoruz. Burada çok yabancılık çekmedim. Hem güzel bir şehir hem de halkı da son derece anlayışlı. İnşallah taraftarlarımızla kenetlenerek bu sezon geçen sezon yaptığımızın daha iyisini yapacağız. Bunun için de Çotanak taraftarlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmasınlar ve dualarını bizlerden esirgemesinler” diye konuştu.


aykut-demirGiresunsporspor28ÇotanaklargençlerbirliğiosmanlısporTrabzonspor

Diğer haberler

Araya kadar 15 puan olursa

Araya kadar 15 puan olursa

Bolu`da da forma O`nun

Bolu'da da forma O'nun

Bir seneyi geçti

Bir seneyi geçti

Giresunspor`da moraller yerinde

Giresunspor'da moraller yerinde

Sinan Akgün yoğun mesaide

Sinan Akgün yoğun mesaide

Yorumlar

  • Fatih 17.08.2018 23:25

    Adamsın adam

Yorum yaz

Captcha