26 February 2021 Friday
`Bu başarıya saygı duyulmalı`

"Bu başarıya saygı duyulmalı"

Giresunspor'un teknik adamı Keleş; "Biz mütevazi bir kadroyla oynuyoruz. Buna rağmen eleştiri alıyoruz. Ben takımımı kazanma odaklı oynatıyorum" dedi ve Süper Lig için 15 puana daha ihtiyaçlarının olduğunu da belitti.

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Keleş, takımın istatistikleri alt üst ederek Süper Lig hedefine rağmen eleştirilmesine anlam veremediğini söyleyerek; “Oyuncularımıza haksızlık yapılıyor” dedi.

Hakan Hoca; “Sadece 50 puan almadık. En az gol yiyen takımız, en fazla galip gelen, en uzun süre yenilmeyen, en iyi averaja sahip ekibiz.  İki yenilgiden birini gençlerden ağırlıklı kadro ile çıkmak zorunda olduğumuz için aldığımızı da anımsatmak isterim. O maçta 3 gol yedik. Bir de ilk yarıda sahamızda kazandığımız ama 3 gol yediğimiz Adanaspor maçı var. Bu iki karşılaşmanın haricinde 20 karşılaşmada sadece8 gol yemişiz. 27 günde 9 maç oynadığımız dönem de oldu. Sezon başında sıfırdan kurulan bir kadroya sahibiz. Kampa bile gençlerle gitmiştik. Kamp geçirememiş, sıfırdan kurulan bir takımız” diye konuştu.

SİHİRBAZ DEĞİLİM 

Genç teknik adam sözlerine şu şekilde devam etti. “Sihirbaz değiliz ki her şey bir anda olsun. Oyunu oturtmak için bir süre lazım. İstanbulspor’da Fatih Hoca sistemini oturmuş ama senelerdir orada ve transfer dönemlerinde kadroyu bozmuyor, 3 oyuncu alarak yoluna devam ediyor. Elimizde 100 milyon TL bütçe vardı da  biz ona göre mi kadro kurduk. Büyük sıkıntılar yaşadık ama üstesinden geldik. Takımımızın oyununu konuşanlar, kendi takımlarını konuşsunlar. Biz mütevazi bir kadroyla oynuyoruz. Buna rağmen eleştiri alıyoruz. Ben kazanma odaklı takımımı oynatıyorum. Bu oyuncularımızın emeğine, başarısına saygı duyulmalı, haksızlık yapılmamalı. Ben çift santrafor oynuyorum.” Hakan Hoca ayrıca kalan 12 maçta 15-16 puanın kendilerine yeteceğini de ifade ederek; “Geçen sene Hatayspor’un 22. Haftada 42 puanı varmış, bizim 50 puanımız var.  Biz rakiplerimize yenilmezsek barajı düşürebilirsek. 4 galibiyet, dört beraberlik bize yeter” diyerek sözlerini tamamladı


Giresunsporspor28Çotanaklarhakan-keleşGiresunspor

Diğer haberler

Düdük Saka`da

Düdük Saka`da

Hedefte Altay var

Hedefte Altay var

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha