14 October 2019 Monday
Borcun 25 milyon TL olduğunu iddia etti

Borcun 25 milyon TL olduğunu iddia etti

Giresunspor'u yönetemeye talipli olan İşadamı Harun Cici kongresindeki ilk konuşmasında borcun 25 milyon TL civarında olduğunu iddia etti ve daha sonra ise yeniden söz alarak 'Sanırım yanlış anlaşıldım" dedi.

Cici; “Kulübümüzün Sayın Bozbağ n 5,5 milyon borcu vardı. Şimdi ise borcun bizim öğrendiğimiz kadarıyla 10-12 milyon arasında olduğu. 2019-20 sezonunda TFF’den gelecek tüm gelirlere temlik konulabileceği bize iletildi. Bizim borcumuzun 25 milyon civarında. Eksiğim varsa hep beraber burada açıklayacaklar. Giresunspor’un sahipleri bu mali yapımızı görsün, ona göre ibra edecekler veya etmeyecekler ona göre karar versin. Aradaki 20 milyon borçta yetimin hakkıdır, özel idareden para aktarılıyor, belediyeden para aktarılıyor, buna göre harcama yapılması lazım. İkinci dönem alınan puanlar ortada. Biz 20 milyona yakın bir harcama yapmışız aldığımız puanlar belli. 11 futbolcu almışız, bu 11 futbolcu içinde Sivas’tan gelen hastalık raporu olan futbolcu olduğu bilgisi geldi. 11 futbolcudan 3 kişi kadroya girmiş. Takım ise bizim tarafımızdan kurtarılmadı, takımı kurtaran Afyon’un almış olduğu, Elazığspor’un almış olduğu başarısız sonuçlar. Ben sporun içinden geliyorum, Dortmund Türk Spor’da görev yaptım, Giresunspor’un Almanya temsilciğini yaptım. Sayın Canikli Bakanımız bu kulübe her türlü desteği yaptı fakat sonuç ortada. Fazla başınızı ağrıtmak istemiyorum. Başkanlarımdan mali raporun açıklanmasını, 11 milyon mu, 25 milyon mu olduğunu açıklamalarını talep ediyorum, teşekkür ediyorum” dedi. Konuyla ilgili eski Başkan Mustafa Bozbağ, mevcut Başkan Ali Eren ve eski başkanvekili Nahid Yamak’ın açıklamalarının ardından yeniden söz alan Cici; “Sanırım hem Ali başkan, hem Mustafa başkan beni yanlış anladı. Burada yanlış anlaşılma var. Genel kurula, delegelere, hepinize sonsuz teşekkür ediyorum, rahatsızlık verdiysem af ola” ifadelerini kullandı.

 

 


Giresunsporspor28harun-ciciÇotanaklar

Diğer haberler

Araya kadar 15 puan olursa

Araya kadar 15 puan olursa

Bolu`da da forma O`nun

Bolu'da da forma O'nun

Bir seneyi geçti

Bir seneyi geçti

Giresunspor`da moraller yerinde

Giresunspor'da moraller yerinde

Sinan Akgün yoğun mesaide

Sinan Akgün yoğun mesaide

Yorumlar

  • Mehmet Gelberi 20.06.2019 18:20

    Harun bey, siz gidin önce yönetimliği öğrenin...öyle yurtdışında iki küçük firma yönetmeye benzemez. Şimdiye kadar hiçbir katkın olmadı bundan sonrada uzak dur...Sayın Bozbağ ve Ali Bey Başkanlardan daha iyisi asla gelmez,çünkü yaptıkları ortada. Harun bey senin hangi takıma sempatin var bunu çok iyi biliriz... Giresunsporu gerçek Giresunlu yönetecek...sen uzak dur...lâzım değilsin

Yorum yaz

Captcha