21 April 2019 Sunday
`Biz zor günlerin adamıyız`

"Biz zor günlerin adamıyız"

Yeşil-beyazlıların Başkanı Bozbağ: "Kriz her ilimizde devam ediyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Giresunspor'u da zor günler bekliyor. Bizim farkımız geçmişten gelen borcumuz yok ama bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız"

Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, kulüplerin ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade ederek; “Giresunspor’un geldiği nokta inanılmaz. Bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız” dedi.

İsveç’ten döndükten sonra basın toplantısı düzenleyen Başkan Bozbağ öncelikli olarak ilk dört haftayı değerlendirerek şunları söyledi: “ “Elde ettiğimiz üç galibiyet bir de yenilgimiz var. Takımımız yeni kurulan bir takım, kadrosunda çok ciddi oyuncu değişikliğine gitmemize rağmen beklediğimden daha çabuk kaynaşıp adapte oldular. Çok genç oyuncular var. Giresunspor’u belirli bir süre taşıyacak oyuncularımız var. Nasıl göreve geldiğimizde oluşturduğumuz kadro bizi 2. Ligde şampiyon yapıp, Spor Toto 1. Ligde ve 5 yıl boyunca taşıdıysa kadromuzda yer alan genç oyuncularımız da uzun yıllar kulübümüze hizmet edeceklerdir”

 “BAHANENİN ARKASINA SIĞINMAM”

Bozbağ; “Şunu da belirtmek isterim ki Ümraniyespor maçını çok anormal sıcak bir havada oynadık ama ne olursa olsun sahada çok kötü oynayan bir Giresunspor gördüm. Maç kazanmayı arzu edeceksiniz, biraz çabalayacaksınız. Tabi bunları söylerken çok olumsuzluklar da yaşadık. Maçtan bir gün önce sağbek oyuncumuzun bronşit teşhisiyle hastaneye kaldırılması, Dauda’nın arka adalesinden sakat olması ve maçta da sakatlığının nüksetmesi bizim adımıza talihsizlikti. Ancak ben hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Çünkü ben de o sahalardan geldim. Şunu bilip şunu söylüyorum. Takım kazanmayı isteyecek, hırsla savaşacak. Ha olur, olmaz o gün çok kazanma hırsımız yoktu. Bunu futbolculara da söyledim” şeklinde konuştu.

 ALLAH HEPİMİZİN YARIDIMCISI OLSUN

Başkan Bozbağ; “Ülkemiz çok ciddi bir sıkıntının içerisinde geçiyor, vatandaşımız çeklerini ödemekte normal yaşamını idare etmeye çalışırken, biz kulüp idare etmeye çalışıyoruz. Bunu hem Giresunspor hem kulüpler birliği başkanı olarak söylüyorum. Kriz her ilimizde devam ediyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Giresunspor’u da zor günler bekliyor. Bizim farkımız ne ,geçmişten gelen borcumuz yok. Bizim bu seneki transferlere borcumuz var. Onlar da oynadıkça alacaklar. Ama genel anlamda sıkıntı çok yönlü. TFF’nin kulüplere bakış açısı çok hoş ama aynı krizi onlarda aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Spor Toto’nun kulüplerimize yapacağı ödemeler çok önemli olacak. İnşallah bu sıkıntının altından kalkarız”

ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Bugüne kadar birçok sıkıntının üstesinden geldiklerini ve bu krizin de üstesinden geleceklerine inandıklarını ifade eden Başkan Bozbağ, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Çok zor bir ligde mücadele ediyoruz. Çok güçlü firma destekli kulüpler var ama doğru idare edilmediği zaman çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Çok şükür biz Giresunspor’un gelecek yıllarını karartacak hiçbir işe imza atmadık. Rabbim bundan sonrada attırmasın. Türk futbolunun özeti bu. Çok zor günler bizleri bekliyor. Giresunspor’un öyle büyük bir sorunu görünmüyor. Hep beraber el ele vereceğiz ve bu sıkıntıları aşmaya çalışacağız. Biz zor günlerin adamıyız. Ben ve yönetici arkadaşlarım kulübü alırken 25 kişi el kaldırmıştı. Bugün herkes örnek gösteriyor. Eleştirmek isteyen eleştiriyor, övmek isteyenler övüyor. Giresunspor’un geldiği nokta inanılmaz.  Bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız.” 


Giresunsporbozbağspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Hoca konusu belirsiz

Hoca konusu belirsiz

Haydi Altınordu

Haydi Altınordu

Yorumlar

  • Hamdi altun 13.09.2018 16:39

    Bencede başkanım takım maç kaZanacak bir futbol oynamadı. Takım isticek. Pres ve baskılı oynayacak. Bu tespitinize katılıyorum. Bence doğruları söylemek sizi küçültmez aksine yüceltir. SiZe başarılar diliyorum

Yorum yaz

Captcha