22 July 2019 Monday
Beni buraya hedef ve projeler getirdi

Beni buraya hedef ve projeler getirdi

Giresunsporlu Abiola, Ali Akten'e konuştu. Golcü oyuncu; "Buraya gelişim üç günde gelişti. Çok iyi oyunculardan kurulu bir kadroya sahibiz. Rusya'ya gitme fırsatım vardı"

Giresunspor’un golcüsü Abiola, Çotanaklar’ı tercih etmesindeki sebebin kulübün hedefi ve projelerinin olduğunu söyledi.

Geride kalan sezon Yunanistan Süper Lig takımlarından Atromitos’da forma giyen Nijerya asıllı İsveçli futbolcu; “Burada büyük bir proje var ve takım hazırlığı çok iyi. Takım arkadaşlarımın hepsi çok iyi oyuncular ve hepsi çok istekli, çok azimli.  Bir şeyler başarmak istiyoruz. Çalışmalarımız bir üst lige çıkmak adına. Kulübün hedefi şuanda bu ve bize düşen de çalışıp bu hedefe ulaşmak. Giresunspor’a gelişim çok kısa sürdü” dedi.

TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTİYORDUM

Forvet oyuncusu sözlerine şu şekilde devam etti: “Teklif aldıktan sonra üç gün içerisinde kararımı vermek zorundaydım. Bilgi toplamak zorundaydım, çünkü Giresunspor ile ilgili doğrusunu söylemek gerekirse bilgi sahibi değildim. Rusya’ya gitme fırsatım vardı. Oradan da bir kulüp beni kadrosuna katmak istiyordu ancak ben buraya gelmeyi tercih ettim. Hedef ve projeler bana daha yakın geldi, beni buraya getirdi. Daha önce Türkiye’de futbol oynamak istiyordum. Bu da benim için bir fırsat oldu. Sezonu şu ya da bu kadar golle tamamlarım diyemem. Çünkü takımın galibiyeti her şeyden önemlisi. Tabiki santrafor olarak göreviniz gol atmak. Takım olarak iyi oynayamazsanız gol atamazsınız. Takım iyi oynadığı zamanda gol de gelir başarılı sonuçlarda” 


abiola-giresunsporspor28ali-aktenÇotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha