20 September 2020 Sunday
Balıkesirspor cezalı oyuncuyu kadroya aldı

Balıkesirspor cezalı oyuncuyu kadroya aldı

Ayberk kulübede oturduğu için yani 1 dakika bile süre almadığı için Balıkesirspor'un hükmen mağlubiyetinin söz konusu olmadığı öğrenildi.

Pazartesi akşamı Giresunspor’u konuk eden ve sahadan 3-1 galip ayrılan Balıkesirspor’un maç kadrosunda cezalı oyuncunun olduğu ortaya çıktı.

Balıkesirsporlu Ayberk Kaygısız isimli futbolcu, geçen sezon Spor Toto Gelişim Elit U16 Ligi’nde Gençlerbirliği ile oynanan karşılaşma sonrasında aldığı cezası 2020-2021 sezonuna devretmişti. Talimatlara göre bu müsabakalarda men cezası alan futbolcular kendi kategorisinde ceza infazını tamamlamadan diğer kategorilerdeki müsabakalarda oynayamazlar. Bu duruma rağmen Balıkesirspor teknik ekibi, bu futbolcuyu Giresunspor maçının kadrosuna dahil etti.Bu oyuncunun PFDK’ye sevk edilmesi Giresun’da ‘Giresunspor 3-0 hükmen galip gelmeli’ şeklinde yorumlandı ancak Ayberk maçın kadrosunda yer almasına rağmen oynamadığı için  böyle bir şeyin söz konusu olmadığı öğrenildi. Oyuncu Disiplin Talimatı’nın 50. Maddesine göre PFDK’ye sevk edildiğinden 4 ile 12 maç arasında bir ceza alacak.    

Diğer haberler

Gösterin gücünüzü

Gösterin gücünüzü

Yepyeni bir Giresunspor

Yepyeni bir Giresunspor

`Transferi kapattık`

`Transferi kapattık`

Balde heyecanı

Balde heyecanı

Menemenspor ile 3. randevu

Menemenspor ile 3. randevu

Gözler Kaptan`da

Gözler Kaptan'da

Yorumlar

  • kozak 18.09.2020 10:20

    bizi yediler mızıkcılık yapmanın bir anlamı yok

  • Ali Faik Köksal 16.09.2020 12:29

    Özür dilerim. Bir önce ki yorumumda yer alan `Akhisarspor, 6 olması gereken yabancı futbolcu sayısını 7 olarak esame listesine yazdığı için 3-0 hükmen yenik sayılmıştır.` şeklinde ki ibarenin, `Akhisarspor 12 olması gereken yabancı futbolcu sayısını 13 olarak esame listesine yazdığı için...` olarak düzeltirim.

  • Ali Faik Köksal 16.09.2020 12:11

    Bu yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. Bir futbolcunun esame listesinde bulunması ile oyuna girip oynaması arasında hiçbir fark yoktur. Geçmişte, esame listesine 6 futbolcu yerine 7 futbolcu yazdığı için Akhisar Belediyespor 3-0 hükmen yenik sayılmıştır. PFDK`den sorgulayabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha